• Піраміди за межами Єгипту: які вони?

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 9 липня 2015 року

Піраміди, відкриті у різних куточках світу, засвідчують, що вони є не тільки прерогативою єгиптян. Розміри, вік та гарна збереженість пірамід просто вражають. Можливо, така архітектура втілювала невідомі нам знання і мала якесь особливе сакральне значення… Однозначно одне: піраміди світу дають виклик часові і традиційній науці.

image.jpg

Піраміда Уака Уальямарка, Ліма, Перу.
Фото: Hakan Svensson/commons.wikimedia.org

Піраміда Уака Уальямарка (Huaca Huallamarca) знаходиться в сучасному районі Мірафлорес міста Ліма, Перу. Датується вона приблизно 400 р. н.е. Побудована з декількох тисяч сирцевих цеглин і займає площу близько 5 га​​. Вона має вигляд усіченої піраміди.

До початку розкопок (що почалися наприкінці 1980-х років) жителі Ліми використовували вершину піраміди, як прекрасне плато для пікніка, а на її схилах їздити на мотоциклах.

Сьогодні піраміда Уака Уальямарка є історичною пам’яткою міста. За невелику плату її можна оглянути під час екскурсії (проводяться англійською та іспанською мовами).

41cffa0aefbcd4c3305a3c75c161730d.jpg

Піраміда етрусків у Бомарцо, Італія. Піраміда була ідентифікована по ряду старовинних сходів, вирізаних у стіні.
Фото: Angelo Pagliari/pinterest.com

За менш ніж півгодини їзди від Риму розкинулись хащі, які і приховують від людського ока піраміду етрусків*. Її виявлено в 1991 році: помітили вирізані у камені сходи.

Дослідники піраміди в Бомарцо Девід Б. Джордж і Клаудіо Біззарі відзначили виданню Discovery News, що стіни заглиблення піраміди мали конічну форму, і про те, що ряд тунелів веде глибше, натякаючи на можливість існування інших кімнат чи побудов.

При розкопках цієї піраміди знайдені етруську кераміку з написами, а також різні предмети, датовані близько V ст. до н.е.

Учені лише блукають у здогадках про призначення піраміди в Бомарзо. Можливо, вона є гробницею, оскільки етруски вірили у продовження життя після смерті, і будували підземні житла для мертвих, які копіювали їх житла за життя. Некрополі будувалися з кам'яних брил або вибивалися у скелях. До речі, піраміда в Бомарцо, теж вибита зі скелі.

*Етруски процвітали близько VII ст. до н.е. в Етрурії (сучасна область в центральній Італії), а потім протягом п'яти століть були домінуючою народністю країни.

3293_banyak_konstruksi_tersembunyi_di_gunung_padang.jpgГунунг-Паданг піраміда, острів Ява, Індонезія.
Фото: Malaysia Megalithic/blogspot.com

800px-Gunung_Padang_Site.jpg

Гунунг-Паданг піраміда, острів Ява, Індонезія.
Фото: Mohammad Fadli/en.wikipedia.org

Гора Паданг приховує в собі піраміду, заховану під шаром землі. Існували твердження, що гора сформувалася природним шляхом. Оскільки вона знаходиться на вулканічній лінії, то цілком можливо, сформована із магми в результаті вулканічної активності. Місцеві жителі так і приймали її за звичайнісіньку гору і навіть обробляли городи на її схилах.

Проте лабораторія в Маямі за аналізами вуглецю виявила вік структури: 14 000 рр. до н. е. Дослідники піраміди на горі Паданг у результаті буріння виявили три порожнини в тілі гори. На додаток доказами, що це саме творіння рук людських, також є надписи на каменях.

Піраміда Гунунг-Паданг знаходиться в Гаруті (Cianjur), острів Ява, Індонезія. ЇЇ сходи, побудовані з масивних блоків з вулканічних порід. Будівля заввишки 200 м складається з п'яти терас різних розмірів. Її вважають найбільшим мегалітичним комплексом у Південно-Східній Азії.

Дослідники пильно придивляються до інших гір Індонезії, припускаючи існування і інших пірамід у цьому краї.

4 4.jpg

Кругла ступінчаста піраміда в Гуачімонтонес, Мексика.
Фото: Esteban Tucci/en.wikipedia.org

У 1998 році археологічні розкопки, очолювані американським археологом Ф. Вейгандом, дослідили залишки давнього поселення неподалік мексиканського села Теучітлан штату Халіско. Сьогодні його називають Гуачимонтонес і датують 300—900 рр. до н е.

Кругла ступінчаста піраміда в Гуачімонтонес відома як «Коло 2». Навколо піраміди колись височіли стіни круглої будівлі. Всього в Гуачімонтонес відкрито 10 круглих комплексів.

Піраміду пов’язують з поклонінням богу вітру. Вченим відомі циліндричні храми, збудовані в його честь. Древні вірили, що коло — ідеальна геометрична фігура, що не має ні початку, ні кінця, і є нескінченною, як боги.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...