ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Таємниці єгипетських пірамід

Велика Епоха

«Якщо подивитися на велику піраміду без забобонів, свіжим поглядом і на додачу поглядом фізика, якщо виміряти все, можна помітити багато таких речей, збігів, але ці збіги представлені в такій кількості і стосуються такого унікального об'єкту, що це починає турбувати», — поділився думками в одному інтерв’ю фізик Жан-Луі Баздеван.

Знову і знову людство намагається розгадати таємниці єгипетських пірамід. Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
Знову і знову людство намагається розгадати таємниці єгипетських пірамід. Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
Сучасні дослідження єгипетських пірамід і їх відкриття не вписуються в рамки існуючої теорії єгиптологів, яка стверджує, що піраміда Хеопса була збудована за 20 років правління фараона, і зводилася як його усипальниця, що давні єгиптяни витесували гранітні брили для пірамід, використовуючи мідні стамески, кам’яні молотки і мотузки.

Про дату початку будівництва пірамід немає жодного письмового джерела, немає точних історичних даних ні про одного єгипетського фараона. Жодна теорія не має підтвердження. До того ж факти, які не вписуються в існуючу теорію, просто замовчуються.

Знову і знову людство намагається розгадати таємниці єгипетських пірамід.

Таємниця єгипетських пірамід: «золоті пропорції»

«Я перепробував багато форм, багато варіантів висоти та повернувся до «золотих пропорцій» єгипетської піраміди і це вражаюче», — розповів в одному інтерв’ю Бей Юймінь, архітектор і автор проекту піраміди в Луврі.

Розглянемо ближче піраміду Хеопса: вона має надточні пропорції, її розміри з’єднали в собі дані про швидкість світла, кубіт (царський лікоть = 52,36 см, таку маленьку міру для такої грандіозної будівлі), число , золоте число φ, сучасну одиницю виміру — метр. Отже, древні використовували метричну систему, яку сучасне людство знає з XVIII ст., та сталі величини, які теж стали відомі нам не так давно.

Єгипетські піраміди. Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
Єгипетські піраміди. Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
Ідеально рівні стіни коридорів і камер, надщільність швів кам’яних брил, які не пропустять і лезо ножа, погрішність рівності гранітних стін верхньої камери — 0,5 мм, бездоганна географічна орієнтація за сторонами світу, відмінна сейсмостійкість. Ці параметри досконаліші за сучасний рівень будівництва з використанням надточних приладів.

«Це високоякісна архітектура, — оцінив піраміди доктор фізико-математичних наук Ігор Таганов в інтерв’ю телепрограмі „Секретні матеріали“. — Єгиптяни із національної гордості вважають, що вся ця спадщина належить їм. А виявляється, що вони успадковували найдавнішу культуру, допотопну».

Таємниця єгипетських пірамід: сакральна космологія

Блискуче знання астрономії також є однією з таємниць єгипетських пірамід. У день рівнодення, під певним кутом напрямку сонячного світла, очно проявляється чітка вгнутість сторони піраміди, що свідчить про 8 граней піраміди, а не чотири, як прийнято вважати.

Існує припущення, що за функціональним призначенням піраміди були обсерваторіями, що дозволяли стежити за зоряним небом. За іншим припущенням — головною ціллю єгипетських пірамід: безсмертя фараонів, їх воскресіння в іншому світі. За висновком фільму режисера Патріс Пуйар «Одкровення пірамід» (що повідує, як стверджується в ньому, тільки про факти), плато Гіза — це величезний годинник нашої планети, циферблатом якого є 4 сузір’я (Лева, Скорпіона, Бика та Водолія), а стрілками — піраміда Хеопса, сфінкс та малі піраміди, які кожні 26 тис. років проходять повний цикл, що за припущеннями є циклом зміни клімату.

Таємниця єгипетських пірамід та інших пірамід світу

В чому ж таємниця єгипетських пірамід та Сфінкса? Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
В чому ж таємниця єгипетських пірамід та Сфінкса? Фото: Віталій Раскалов/raskalov-vit.livejournal.com
Піраміди знайдені у різних куточках землі: Тибеті, Китаї, Японії, Боснії і Герцеговині, Турції, Камбоджі, В’єтнамі, Судані тощо. Цей факт дає змогу говорити про світову систему пірамід.

Проводячи паралель із давніми пірамідами в інших куточках планети, в них виявилося багато спільного: використання кам’яних блоків різної форми (от ми сьогодні використовуємо зовсім однакові цеглини), орієнтація за сторонами світу, відмінна сейсмостійкість.

Цікавим фактом є те, що древні святині, такі як Мачу-Пікчу і піраміди Паратоарі (Перу), Персиполіс (Іран), Ур (Ірак), Кханджурахо (Індія), Мохенжо-Даро (Пакистан), Сукхотай (Таїланд), Ангкор Ват (Камбоджа) острів Пасхи і єгипетські піраміди розміщені по одній лінії, яка огинає землю подібно екватору, до того ж під кутом 30˚ до нього.

Нові відкриття про одне з семи чудес світу, що дожило до наших днів, ставлять ще більше запитань. Сфінкс же продовжує мовчати, охороняючи спокій пірамід і їх таємниці.