• На День Королеви монархиня Нідерландів відреклася від престолу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 30 квітня 2013 року

Сьогодні королева Нідерландів Беатрікс відреклася від престолу, і на голландський трон зійшов її старший син Віллем-Олександр, принц Оранський зі своєю дружиною Максимою ― тепер уже королевою.

Зречення 75-річної монархині і призначення нового короля відбулося в королівському палаці на площі Дам у центрі Амстердама. Ця подвійна подія стала одною з центральних, за якою спостерігали 18 монарших будинків світу, а за межами палацу ― 25 000 королівських шанувальників, передає Reuters.

Її королівська високість Беатрікс оголосила про свій намір передати корону ще в січні. Вчора ж вона звернулася до свого народу із прощальною промовою.

Підписавши документи про зречення на День Королеви, 30 квітня, ― традиційне свято в Нідерландах, княгиня заявила: «Я поступаюся місцем новому поколінню».

Сьогодні, як очікується, до вуличного карнавалу з танцями та піснями приєднається не менше мільйона чоловік, які допоможуть створити у столиці святкову атмосферу.

Зазначимо, 46-річний Віллем-Олександр стане першим королем за останні 120 років, після нідерландського престолонаслідника Віллема III, який помер у 1890 році. З тої пори в Нідерландах правили одні королеви.

Нагадаємо, Беатрікс вступила на престол 30 квітня 1980 року. Вона була шостою монархинею з Оранско-Нассауської династії, яка очолювала трон Нідерландів, Кюрасао, Сінт-Мартен, Аруби і Бонейр з початку 19-го століття.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...