• Кетрін Ештон їде в Китай обговорювати відносини

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 24 квітня 2013 року
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки ― Віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон сьогодні вирушить з офіційним візитом до Китаю та Монголії.
У Китаї вона пробуде до 28 квітня, де проведе зустрічі на високому рівні з новим китайським керівництвом, повідомляється в прес-релізі Єврокомісії.  
У повідомленні наголошується, що Китай нещодавно завершив зміну керівництва, і тепер обидві сторони мають намір налагодити відносини між ЄС та КНР. Перший же візит Верховного представника в Монголію (з 28 по 30 квітня) має своєю метою «закласти довгострокову основу» відносин ЄС з цією країною.
«Китай щойно завершив зміну керівництва, і зараз настав момент для налагодження зв'язків, підбиття підсумків подій у світі і оцінити, як ми можемо краще просуватися і співпрацювати. Світ потребує стабілізації та нашого керівництва в галузях, що становлять взаємний інтерес, де ми можемо спільними зусиллями змінити ситуацію», ― висловила свою позицію Ештон.
Віце-президент Європейської комісії відвідає Китай на запрошення міністра закордонних справ Китаю Вана І (Wang Yi). Вона зустрінеться з членами політбюро комітету КПК, Ваном І, головою Китайської народної політичної консультативної конференції Юй Чженшенем (Yu Zhengsheng), членом Державної Ради Яном Цзечи (Yang Jiechi) і міністром оборони Чан Ваньцюань (Chang Wanquan).
Порядок денний Ештон буде зосереджений на міжнародних стратегічних завданнях, зокрема, Ірані, Сирії, Північній Кореї та Афганістані.
Під час візиту до Монголії, високий представник зустрінеться з президентом країни, прем'єр-міністром і міністром закордонних справ. Протягом трьох днів Ештон підпише партнерство з Європейським Союзом і угоду про співпрацю з Монголією у сфері економіки, екології та фінансуванні модернізації системи стандартизації держави в Центральній Азії.
Зазначимо, питання економічного співробітництва Китаю і ЄС востаннє піднімались в Брюсселі у вересні 2012 року. Обговорення, яке було більше схоже на «гру в хованки», відбулося між екс-прем'єром КНР Вень Цзябао, президентом ЄС Германом фон Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу і Кетрін Ештон, повідомляла Велика Епоха.  
Китай вимагав від ЄС скасування ембарго на торгівлю зброєю і перегляд митних тарифів при ввезенні в ЄС китайських товарів. А європейська сторона дотримувалася думки, що КНР поки не заслуговує зняття ембарго через недотримання прав людини в країні. І все ж таки питання прав людини в Китаї знову в Брюсселі залишилися не обговореними.
Нагадаємо, найгострішим питанням для Китаю сьогодні є переслідування духовної практики Фалуньгун, яку комуністичний режим переслідує вже більше 13 років. За даними незалежних фахівців і правозахисних організацій, в ході придушення мирної групи людей загинуло 3643 послідовника, насильницькому вилученню органів піддалися від 40 до 65 тисяч прихильників цього вчення.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...