ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розсерджений президент Італії створює коаліційний уряд

Велика Епоха
Президент Італії, стривожений застоєм економіки і політичною кризою в країні, вирішив всерйоз форсувати ситуацію. Сьогодні вранці він скликав термінові переговори, щоб якнайшвидше призначити прем'єр-міністра і сформувати коаліційний уряд.

Джорджо Наполітано. Фото: Franco Origlia/Getty Images
Джорджо Наполітано. Фото: Franco Origlia/Getty Images
Всерйоз розсерджений та емоційний 87-річний Джорджо Наполітано оголосив про терміновий раунд консультацій після двох місяців тупикового післявиборчого стану, повідомляє Reuters.

Зустріч з лідерами Сенату і урядом призначена сьогодні на 10:30 ранку за місцевим часом. Закінчиться нарада о 18:30. Лідери партій не будуть брати в ньому участь.

Вчора новообраний президент пригрозив піти у відставку, якщо сторони продовжать вести себе «безвідповідально» після провалу парламентських виборів 24 і 25 лютого.

У своїй інавгураційній промові в парламенті в понеділок, 22 квітня, він ясно дав зрозуміти, що очікував від сторін компромісу і співпраці. Він відверто вилаяв парламент за «невиконання реформування виборчого законодавства» і звинуватив у ряді серйозних упущень, «промахів, які не можна пробачити, перешкоді та безвідповідальності».

У той час як парламентські вибори не визначили переможця, Джорджо Наполітано погодився бути переобраним на другий термін на тлі складної політичної обстановки. Нині глава італійської держави намагається зробити кроки з відродження третьої за величиною в Єврозоні економіки, яка загрузла в рецесії.