• Великобританія сьогодні попрощається з Маргарет Тетчер

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 17 квітня 2013 року
Сьогодні в Лондоні відбудуться найбільші політичні похорони за останні півстоліття. Країна попрощається з колишньою прем'єр-міністром країни Маргарет Тетчер. До церемонії приєднаються королева Єлизавета ІІ, правляча еліта Великобританії та світові лідери, повідомляє Reuters.

Як і на похоронах Вінстона Черчілля в 1965 році, труну Тетчер провезуть на вершині кінного лафета через вулички в знаменитий собор міста, де зберуться парламентарії, шанувальники і противники екс-прем'єра.

Супроводжувати кінну тягу будуть 700 чоловіків і жінок з британських лав збройних сил. Дзвони культової вежі з лондонським годинником Біг-Бена стихнуть вперше з часів похорону Черчілля, щоб вшанувати хвилиною мовчання жінку, яка привела країну до перемоги в Фолклендській війні 1982 року, пише видання.

Однак, як показали опитування, чимало британців незадоволено настільки пишним похороном, на який уряд кинув близько $15 млн за рахунок платників податків. Але шанувальники «залізної леді», члени консервативної партії та жителі південної Англії вважають, що історичні заслуги покійної варті таких похорон.

Серед високопоставлених осіб на прощальній церемонії будуть присутні понад 2300 скорботних. У їх числі 11 прем'єр-міністрів з усього світу, весь кабінет міністрів британського уряду, глави двох держав Сполученого Королівства та 17 міністрів закордонних справ.

Тетчер, яка очолювала пост прем'єр-міністра Великобританії з 1979 до 1990, померла 8 квітня після перенесеного інсульту.
Підписатися:

Коментарі