• Харківську область продовжують очищувати від небезпечного ракетного палива

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 16 квітня 2013 року

Зі Складу ракетного палива Сухопутних військ у Харківській області на утилізацію в Росію відправили чергові 380 тонн меланжу ― отруйного компоненту ракетного палива з азотної та сірчаної кислот.

Захід відбувся в рамках спільного проекту Україна ― ОБСЄ, повідомляє прес-центр Міноборони.  При відправці чергової партії небезпечних кислот були присутні експерт програми Україна ― ОБСЄ Олег Прокопенко та співробітник ОБСЄ з екологічних питань Олександр Савельєв.

Четверту партію меланжу в супроводі охорони доставлять на одне з підприємств оборонно-промислового комплексу РФ поблизу Нижнього Новгорода.

«Вивезення з України небезпечного майна відбувається згідно з планом. Таким чином, до кінця літа меланжу на території Харківської області не залишиться», ― зазначив підполковник Сухопутних військ області Олександр Ніколаєв.

Як нагадує прес-центр Міноборони, раніше в Харківській області перебувало понад 4800 тонн меланжу. Завдяки проекту ОБСЄ, в 2012 році військовий склад позбавився від 2 тисяч тонн (42% запасів) отруйного компонента, а за останні чотири місяці ― від 1500 тонн. Всього з території України вже вивезено 3400 тонн меланжу (близько 70% від загальної кількості).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...