ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В українських СІЗО стало менше в’язнів

Велика Епоха
Кількість ув'язнених, які перебувають у слідчих ізоляторах України, скоротили майже на 12 тисяч, завдяки вжитим заходам по розвантаженню СІЗО, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на главу Державної пенітенціарної служби (ДПтС) Олександра Лісіцкова.

Фото: GuilaneNachez/morguefile.com
Фото: GuilaneNachez/morguefile.com
За його словами, на ситуацію з наповненням СІЗО «позитивно вплинуло» внесення змін до норм Кримінального процесуального кодексу, враховуючи «обмежене фінансування».

«Якщо раніше у слідчі ізолятори щомісяця садили в середньому до 4 тисяч заарештованих, то зараз не більше 900», ― зазначив Лисицьков.

На думку чиновника, це дасть можливість СІЗО поліпшити умови утримання підслідних і ув'язнених. Це стосується, зокрема, харчування і медичного обслуговування.

Раніше, в лютому цього року, перший заступник голови Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль заявляв про різке зростання рівня злочинності в країні, посилаючись на статистику Генпрокуратури України.

Зокрема, в січні 2013 року в Україні було зареєстровано понад 148 тисяч кримінальних виробництв, з них понад 39 тис. закрили. При цьому рівень злочинності в той місяць становив 23,9%, у той час як у січні 2012 р. ― всього 9,3%, як передавали «Факти».

«У деяких регіонах цей показник просто зашкалює. Так в Севастополі ― це 61,2%, Київській області ― 37,6%, Криму ― 36,6%, Херсонській області ― 35,2%, Дніпропетровській ― 33,8%, Миколаївській ― 29,4%. Причому тяжких злочинів ― понад 22 тисячі», ― відзначав колишній працівник МВС Москаль.