ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лише 30% призовників Криму здорові

Велика Епоха
У нинішній весняний призов лише 20—30% призовників Криму не мають обмежень за станом здоров'я, інша частина юнаків має ті чи інші захворювання, повідомляє прес-центр Верховної Ради АРК з посиланням на військового комісара Володимира Данчука.

Фото: Юрій Кузнєцов / segodnya.ua
Фото: Юрій Кузнєцов / segodnya.ua
У зв'язку з цим військовий комісаріат зіткнувся з труднощами в комплектації призовних команд.

Сьогодні зі збірного військового пункту в Сімферополі на службу в Армії відправили першу команду з 27 призовників. Всього за планом має бути відправлено у весняний призов 750 кримчан. З них в армію ― 350 осіб, в інші військові формування ― 400.

А поки в міські і районні призовні комісії не з'явилися 220 чоловік. Найбільша неявка відзначається в Феодосії, Судаку, Чорноморському, Бахчисарайському і Нижньогірському районах.

Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення неприбуття призовника на призовний пункт для проходження медичної комісії без поважних причин не є злочином, але адміністративне покарання все ж таки є. Штраф не великий ― всього 85 грн за першу неявку, за другу ― до 225 грн.

Нагадаємо, в осінній призов минулого року на півострові в ряди Збройних Сил України призвали 880 кримчан, при цьому на призовні дільниці Криму не з'явилися 1597 юнаків. Притягнуті до відповідальності були 135 осіб. Загальна сума незаконних штрафів становить 2 тис. грн, як повідомляла раніше прес-служба прокуратури Кримського регіону з нагляду за законністю у військовій сфері.