• Автор «Вінні-Пуха» працював на британську розвідку

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 25 квітня 2013 року

Британський письменник і драматург Алан Александр Мілн, автор дитячих повістей про Вінні-Пуха, в період Першої світової війни писав також і для британської розвідки, повідомляє газета The Times.

У своїх пропагандистських публікаціях йому доводилося «брехати» і критично оцінювати те, що вимагало від нього керівництво МІ-7 (MI7 ― Військова розвідка Великобританії, Секція 7). У діяльність цього підрозділу входила пропаганда і цензура.

Архів статей (150 рукописів) цього маловідомого підрозділу був врятований Джеремі Артером (Jeremy Arter), дядько якого працював разом з Мілном та іншими письменниками. Згодом Артер опублікував ці рукописи.

Велика частина ж документації МІ-7 була знищена в кінці війни (у 1918 році), і навіть у Національному Державному архіві не залишилося копій.

Багато зі збережених рукописів Мілна зроблені у віршах, в тому числі і його визнання про роботу на спецслужби.

Метою пропаганди МІ-7 було послабити антивоєнні настрої, які ходили в країні через великі втрати британських військових у війні. Одна з таких публікацій Мілна відноситься до періоду економічної блокади Німеччини. У статті розповідається про те, що німецькі фабрики переробляли на мило і свічки загиблих німецьких солдатів. Після війни це повідомлення офіційні особи Великобританії визнали помилкою.

Нагадаємо, в період Першої світової війни Мілн служив офіцером британської армії. Пізніше він засудив цю війну в своєму романі «Світ з честю» (Peace With Honour, 1934).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...