• Гриневич: Понад 30 тисяч викладачів вузів можуть втратити роботу

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 23 квітня 2013 року

Близько 30 тисяч викладачів можуть залишитися без роботи в результаті виконання Національного плану дій на 2013 рік з вищої освіти, який передбачає введення надмірного педагогічного навантаження ― 18 студентів на одного викладача.

Про це заявила керівник комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу в Києві на тему «План дій щодо вищої освіти: прогнози і ризики».

«У 2013 році у вищих державних навчальних закладах країни на повну ставку працюють 84000 науково-педагогічних працівників. Якщо збільшити кількість студентів на одного викладача до 18 і порахувати кількість ставок, то обсяг скорочення може досягти 37%, а це 32 тисячі педагогів», ― цитує УНІАН думку депутата від опозиції.

Гриневич вважає суперечливими багато положень Національного плану дій, затвердженого Президентом України. На її думку, вони негативно вплинуть на вищу освіту країни, пишуть «Вечірні вісті».  

У зв'язку з вищевикладеним, профспілка освіти закликала українських депутатів звернутися до Конституційного суду, щоб визнати наказ Міносвіти про збільшення педагогічного навантаження неконституційним.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...