• Свідки розповіли, як київська клініка відмовилася допомогти вмираючому

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 24 квітня 2013 року

За заявами в соцмережах, у Приватній київській клініці Healthy&Happy лікарі довго відмовлялися вчора надати першу медичну допомогу пораненому чоловіку на вулиці Саксаганського.

«Я стала свідком злочину. Прямо на тротуарі ― закривавлений чоловік. Насилу дихає... Дзвоню в міліцію... А в цей час міркуємо, що робити, як допомогти? Навпроти ― клініка Healthy&Happy. Мужик-менеджер біжить туди. Через пару хвилин повертається і повідомляє: "У них там приватна клініка, за попереднім записом, і всі лікарі зайняті!" Мацаємо пульс ― ниткоподібний, але є! Під'їжджають міліціонери. Просимо їх сходити в ту клініку і привести лікаря. Один з них каже: "Нам потрібно обгородити місце злочину"», ― повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук очевидець, телевізійна журналістка Ліза Татаринова.

Далі вона продовжує: «"Якщо один з вас збігає в клініку і нагадає медикам про клятву Гіппократа ― вмираючого не вкрадуть", ― гаркаю я. Проходить ще три хвилини. Сержант повертається з клініки з відповіддю: "Вони не прийдуть". Ось тут-то я влітаю в клініку і кричу: "Я журналіст. У вас під вікнами помирає людина. І якщо ви не надасте йому допомогу, зараз тут будуть всі камери, і ви їм поясните про свій попередній запис". Тут всі починають метушитися. Через кілька хвилин матеріалізується лікар... Але все!... Вже не треба... А ще через 5 хвилин приїхала швидка допомога».

За словами свідка, весь «спектакль» тривав близько 30 хвилин.

У той же час лікар-травматолог клініки Healthy&Happy Євген Борсук спростував інформацію про те, що медики відмовилися допомогти смертельно пораненому киянину.

«Коли нам повідомили, що на тротуарі лежить поранений, у мене на прийомі був пацієнт з відкритою раною. Я швидко перебинтував її та побіг. Пройшло з того моменту хвилин 10. Чоловік лежав на животі, я перевернув його і почав робити реанімаційні процедури. Пульс у пораненого не прослуховувався, зіниці не реагували. Лікарі швидкої допомоги констатували смерть. Навіть якби я відразу побіг туди, навряд чи це щось змінило», ― сказав медик журналістам, повідомляє «Кореспондент».

Про те, що лікар намагався врятувати жертву, підтвердив керівник навчального центру іноземних мов Дмитро Ілик, який живе на другому поверсі будинку по вул. Саксаганського, 32, де сталося вбивство.

«Я вийшов на вулицю, прийшов лікар з сусідньої приватної клініки. Він довго намагався привести до тями чоловіка. Робив штучне дихання, масаж серця, але нічого не допомогло», ― цитує його газета «Сегодня».

Як передають у прес-службі МВС, убитим виявився підприємець Анатолій Парфенюк 1978 року народження. Чоловік очолював будівельну фірму. За даними правоохоронців, у нього були деякі борги.  

Нині міліція розглядає кілька версій злочину: спроба пограбування, особисті мотиви або навмисне вбивство на ґрунті конкуренції.  

Нагадаємо, вдень 23 квітня в Києві Анатолій Парфенюк під'їхав на машині до вулиці Саксаганської, вийшов з авто і зайшов в арку. В цей же час під'їхав ще один автомобіль, з якого вийшли двоє чоловіків. Між трьома присутніми виник словесний конфлікт. Парфенюк вихопив револьвер, який носив з собою в кобурі. У цю мить опоненти ударили його ножем, після чого зникли.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...