ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чорнобильська катастрофа сталася 27 років тому

Велика Епоха
Сьогодні, 26 квітня, виповнилося рівно 27 років, як сталася Чорнобильська трагедія ― найбільша техногенна аварія в історії людства. О 0.50 у столиці традиційно відбулася церемонія покладання квітів та гірлянд до Меморіального кургану загиблим при ліквідації аварії на ЧАЕС, і пройшов поминальний молебень за участю посадових осіб країни.

Четвертий блок ЧАЕС, 1986 р. Фото: en.wikipedia.org
Четвертий блок ЧАЕС, 1986 р. Фото: en.wikipedia.org
Сьогодні делегація ЧАЕС покладе квіти на могилу заступника начальника електроцеху Олександра Лелеченка, який загинув, виконавши свій професійний обов'язок у перші дні після аварії. А сім'ям загиблих працівників ЧАЕС, донорам та учасникам ЛНА 2 категорії буде надано матеріальну допомогу. Представники трудового колективу і профспілок ДСП ЧАЕС відвідають вдома хворих ліквідаторів та інвалідів, повідомляє прес-центр Чорнобильської АЕС.

У той трагічний 1986-й рік сотні тисяч українців були зараженими. Аварія призвела до забруднення води і навколишнього середовища в радіусі 30 км від АЕС. Ця територія отримала назву «зона відчуження». З неї були переселені всі люди, в той же час туди направлені тисячі добровольців для ліквідації катастрофи.

За даними Державного реєстру, загальне число ліквідаторів за всі роки склало близько 600 000 чоловік. Статус постраждалих мають понад 2 млн осіб, з них 500 000 дітей. Тільки минулого року були визнані інвалідами понад 5000 осіб у результаті аварії на ЧАЕС. Загальне ж число загиблих перевищило 720 000 осіб, повідомляють «Донецькі новини», посилаючись на колишнього члена експертної комісії в Донецьку по огляду ліквідаторів ЧАЕС Тетяну Бахтєєву.

Після 1986 року 26 квітня став днем пам'яті загиблих у техногенній катастрофі та днем вшанування героїзму ліквідаторів ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди залишиться в пам'яті українського народу.

Наприкінці 2003 року Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени організації широко відзначати цю трагічну дату і в її рамках проводити відповідні заходи.