ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кабмін планує підняти ВВП завдяки будівництву якісних транспортних коридорів

Велика Епоха

Уряд України планує підняти валовий внутрішній продукт країни до 5%. А виконати цей намір ― за рахунок будівництва транспортних коридорів за європейськими стандартами. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, представляючи Систему стратегії розвитку автодорожнього господарства на засіданні Кабміну.

Фото: www.mcc.gov
Фото: www.mcc.gov
«В Україні є колосальний транзитний потенціал, але жодного транспортного коридору першої категорії. Потенціал зростання ВВП країни в результаті створення таких доріг складе до 5%», ― цитує прес-служба КМУ заяву віце-прем'єр-міністра.

У рамках таких транспортних коридорів він згадав потоки Південь-Північ, Південно-Захід ― Південний Схід, Захід-Схід і Чорноморський басейн ― Східна Європа ― Росія.

Перераховані вище Вілкулом ключові автомобільні коридори збігаються з основними внутрішніми трасами України і йдуть по чотирьох напрямках.

На маршруті Північ-Південь, за словами віце-прем'єра, зараз є тільки близько 50% доріг 1-ї категорії. А цей потік забезпечує 46% транзитного товарообігу.

На маршруті Схід-Захід, який забезпечує 24% транзиту, побудовано тільки 25% доріг 1-ї категорії. На потоці Чорноморський басейн ― Східна Європа ― Росія частка доріг 1-ї категорії не перевищує 3%. А транзитний товарообіг тут становить 20%.

Ще менше доріг 1-ї категорії (близько 2%) побудовано на маршруті Південно-Захід ― Південний Схід. Правда, цей коридор забезпечує всього лише 3% транзиту.

У зв'язку із запропонованим Олександром Вілкулом проектом підвищення якості доріг, уряд України збирається збільшити щорічне фінансування дорожнього будівництва з 16,9 до 40 млрд грн, наголошується в сьогоднішній заяві прес-служби КМУ.