• Кабмін реформує «Укравтодор»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 7 травня 2013 року

На черговому засіданні Уряду Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул представив стратегічний план розвитку автодорожнього господарства.

Ця концепція розроблена на основі аналізу європейських практик розвитку та управління автодорожнього господарства, повідомляє прес-служба КМУ.

Одним із пунктів плану по введенню нової системи ― реформування «Укравтодору».

«Неефективно, коли планування, контроль і виконання робіт зосереджені в одному відомстві. Необхідно закріпити функцію стратегічного планування з розвитку дорожнього господарства за Мінінфраструктури, контроль за якістю доріг ― за Укртрансінспекцією, а „Укравтодор“ буде лише замовником робіт доріг державного значення», ― заявив Вілкул.

За словами віце-прем'єра, в Україні налічується 52 тис. км бюджетних доріг. При цьому 117,7 тис. км доріг будуть передані до сфери відповідальності облдержадміністрацій. Таким чином, за якість доріг у кожній області будуть особисто відповідати голови ОДА.

Як зазначає КМУ, на ремонт і будівництво державних доріг у 2013 році бюджетом України передбачено 16,9 млрд грн при необхідних 40 млрд грн.

Нагадаємо, 23 квітня 2013 року новим головою «Укравтодору» був призначений Євген Прусенко. Державне агентство автомобільних доріг України залишалося без керівника з осені минулого року. Головному дорожньому відомству країни підпорядковуються такі організації та підприємства, як «ДерждорНДІ», «Дор`якість», ДП «Експертизадорсервіс», ДП «Укрдорзв’язок», ДП «Укрдорінвест», станція «Укрголовмостоекспертиза», інститути «УКРДІПРОДОР» та «Укрдіпробудміст», тощо.

Підписатися:

Коментарі