• Європейський суд з прав людини визнав арешт Тимошенко незаконним

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 30 квітня 2013 року

У справі Юлії Тимошенко, яку було відкрито за скаргою колишнього прем’єра щодо дій влади України, пов'язаних із її затриманням, Європейський Суд з прав людини сьогодні встановив порушення статей 5 та 18 Конвенції, повідомляє прес-центр Євросуду.  

В документі «Утримання під вартою колишнього Прем'єр-міністра України було свавіллям»  пишеться: «У сьогоднішньому рішенні Палати у справі Тимошенко проти України (Заява № 49872/11), Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мало місце: порушення ст. 5 Європейської конвенції з прав людини, §1 (право на свободу та особисту недоторканність); порушення ст. 5, §4 (право на невідкладний розгляд правомірності утримання під вартою); порушення ст. 5, §5 (право на компенсацію за незаконне утримання під вартою); порушення статті 18 (обмеження у правах) у поєднанні зі статтею 5».

Наприкінці за текстом указується, що дане рішення Палати не є остаточним, згідно статей 43 і 44 Конвенції.

Тепер протягом трьох місяців після рішення, будь-яка сторона може клопотати про передачу справи на розгляд Судом Великої Палати.

Якщо такий запит буде зроблений, колегія з п'яти суддів Великої палати розгляне справу і прийме остаточне рішення. Якщо ж апеляції не послідує, то дане судове рішення Палати стане остаточним. Його передадуть до Комітету міністрів Ради Європи для контролю за виконанням.

У зв'язку з рішенням Євросуду з прав людини Об'єднана опозиція «Батьківщина» зажадала від української влади виконати рішення Палати Європейського суду у повному обсязі, а не обмежуватися частковими діями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...