• Паралізований учений вирішив полетіти в космос

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 травня 2013 року
Один з геніїв сучасності, британський фізик-теоретик і космолог Стівен Хокінг, прикутий до інвалідного крісла десятки років, вирішив здійснити подорож у космос.

Про це він публічно заявив на заході в Лондоні, організованому благодійною організацією Breathe On, яка допомагає людям, що страждають порушенням дихання, повідомила сьогодні Daily Telegraph.

Легендарний фізик, який присвятив своє життя вивченню таємниць космосу, зробив ставку на самого себе. Він сказав, що хотів би злітати в космос, і зробити це на борту приватного космічного корабля, який будує магнат Річард Бренсон.

«Апарат штучної вентиляції легень не обмежив мій спосіб життя. Я, будучи підключеним до ШВЛ, багато подорожував. Був у Брюсселі, на острові Мен, Женеві, в Канаді, Каліфорнії... і тепер сподіваюся полетіти в космос, перебуваючи при цьому підключеним до штучної вентиляції легенів», ― сказав 71-річний вчений у своєму рідкісному публічному виступі.

Навчання Хокінга можливому польоту в космос насправді почалося шість років тому. Він вже переніс 8 випробувань у стані невагомості на борту спеціального апарату «Boeing 727».

«Це було дивовижно! Я чудово переніс невагомість і таке велике навантаження не викликало у мене жодних проблем. Я буду і далі брати участь у випробуваннях», ― заявив він пізніше журналістам.

Нагадаємо, дослідник космології та квантової гравітації Стівен Хокінг страждає від хвороби Лу Геріга. Це захворювання призводить до поступового розвитку слабкості та атрофії м'язів. Хворий перебуває в постійній залежності від апаратів ШВЛ.
Підписатися:

Коментарі