• Вивезти ртуть з українського Чорнобиля-2 — грошей немає

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 травня 2013 року

Грошей на вивезення ртуті з заводу «Радикал» поки немає. Про це повідомили в Департаменті промисловості та розвитку підприємництва (далі — Департамент) Київської міської державної адміністрації у відповідь на інформаційний запит Великої Епохи.

Як зазначили в Департаменті, починаючи з 2013 року передбачалося виділити 134 млн гривень для очищення території та об’єктів ВАТ «Радикал» від ртутних відходів. Ця сума закладена в Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013—2017 роки.

Однак, Міністерство фінансів України наприкінці 2012 року інформувало, що, виходячи з фінансових можливостей, у проекті Державного бюджету України на 2013 рік необхідних видатків для реалізації заходів Загальнодержавної програми у 2013 році не передбачено, йдеться у повідомленні Департаменту, яке підписав його заступник директора А.Антонюк.

У такій ситуації Київська міська державна адміністрація звернулася з проханням виділити кошти з фонду охорони навколишнього середовища та до Президента щодо виділення коштів з бюджету. Однак нині джерела фінансування залишаються не визначеними, зазначає А.Антонюк.

За прогнозами фахівців, роботи з демеркуризації промислового майданчика ВАТ «Радикал» та вивезення ртутьвмісних відходів за межі України в рамках Базельської конвенції (місце вивезення буде визначене переможцем конкурсних торгів) можуть бути здійснені протягом 1,5—2 років за умови безперебійного фінансування, йдеться у відповіді на інформаційний запит Великої Епохи.

Як зазначили в КМДА, сьогодні основними джерелами забруднення навколишнього природного середовища на території ВАТ «Радикал» залишаються цех електролізу, склад солерозчинника та шламонакопичувачі.

За розрахунками загальна маса ртутьвмісних відходів, що планується вилучити з території підприємства, становить близько 200 тис. тонн.

У повідомлення також зазначено, які заходи здійснено у 2012 році за рахунок коштів бюджету м.Києва:

- розроблено Техніко-економічне обґрунтування демеркуризації (очищення від ртуті) промислового майданчика ВАТ «Радикал»;

- вивезено за межі України та знешкоджено 4,4 тони небезпечних відходів хлорвмісних пестицидів;

- вжито заходи з визначення впливу на довкілля небезпечних відходів підприємства та сконструйоване і виготовлене спеціальне обладнання для завантаження небезпечних відходів у транспортні засоби для відправки на переробку (захоронення).

До відома:

Згідно з wikimapia.org, поряд з територією колишнього заводу «Радикал» розташовані підприємства: ЗАО Київхімволокно, ТЦ Даринок (646 м від цеху електролізу, згідно з Яндекс-мапи), Інститут органічної хімії, Нова пошта, Бліц-принт, середня заг.освітня школа 129, Київське вище професійне училище технологій і дизайну одягу (1,15 км від цеху електролізу).

На самій території розташовані різні підприємства, наприклад, Рейнмастер, транспортна компанія Інтайм (166 м від цеху електролізу), Спецмаш, Епіцентр (Віскозна, 4) (443 м), корпорація «Сибірське здоров'я».

Одні з найближчих житлових будинків розташовані на Червоногвардійській, 10; Червоногвардійській, 12 (1,2 км).

Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...