• Прості поради кожному: як уберегти наше повітря від забруднення

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 лютого 2013 року
Світлана Берзіна, голова Всеукраїнської громадської організації «Жива планета», навела кілька порад звичайним громадянам про те, як можна зробити свій внесок у захист екології, зокрема, повітря від забруднення.

- Частіше ходити пішки. Прогулянки на свіжому повітрі принесуть користь Вашому здоров'ю і не завдадуть шкоди навколишньому середовищу

- Користуватися в більшій мірі громадським транспортом. Тим, хто живе у великих містах, набагато швидше дістатися до місця призначення, якщо використовувати громадський транспорт.

- Вибирати економічні автомобілі. Коли ви купуєте машину, зверніть увагу на те, скільки вона споживає пального. Наприклад, великий лімузин або потужний джип-позашляховик не проїдуть і 3 тисяч кілометрів, як викинуть 1,3 тонни вуглекислого газу. Невеликі ж економічні автомобілі проїдуть 18 тисяч кілометрів, поки викинуть в атмосферу таку кількість газів.

- Берегти енергію. Візьміть за звичку, виходячи з приміщення, вимикати світло. Можна використовувати енергозберігаючі лампи, які послужать в 12 разів довше і будуть споживати на 80% менше енергії. Крім того, купуючи техніку, звертайте увагу на її економічність (маркування А — А ***, Energy Star дозволить зменшити ваш рахунок за електроенергію).

Разом з тим, слід пам'ятати, що в Україні мало пунктів прийому відпрацьованих ламп такого типу, а якщо викинути їх на смітник, вони потім потраплять на сміттєві звалища за містом і будуть забруднювати навколишнє середовище, оскільки містять ртуть, свинець та інші хімічні елементи, які мають шкідливий вплив на природу. Перш, ніж купити енергозберігаючу лампу, дізнайтеся, чи є у вашому місті пункти прийому, які приймуть її, коли вона виробить себе.

- Купувати сезонні продукти харчування місцевих виробників, оскільки вони витрачають менше палива на транспортування, відповідно менше забруднюючи навколишнє середовище.
Підписатися:

Коментарі