ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вісім шляхів підняти настрій

Велика Епоха
Найдієвіші ліки для фізичного здоров'я — це бадьорий і веселий настрій

Крістофер Якоб Бострем


Насправді, щоб підняти настрій, не треба мати особливих навичок, знань і характеру. Настрій людини завжди змінюється, і для цього існує безліч причин: погода, робота, шум або, навпаки, тиша, маршрутки, навчання, черга і т.п. А смуток і зневіра є не найкращими супутниками людини. Так як же підняти настрій? Корисно скористатися деякими порадами.

«Найкраща прикраса життя — гарний настрій» (Олексій Батієвський). Фото: Astankino/stockfreeimages.com
«Найкраща прикраса життя — гарний настрій» (Олексій Батієвський). Фото: Astankino/stockfreeimages.com
1. «Ранок починається із посмішки»

Вчені підтвердили, що організм людини впливає на мозок і навпаки. Тому наша голова отримує сигнали від організму і виробляє гормони. Якщо з ранку перед дзеркалом посміхнутися, неважливо з яким настроєм, то організм тут же подасть сигнал. У результаті, гормони будуть відігравати позитивну роль весь день. І ось вже із самого ранку ми налаштовані на хороший лад. Але не треба забувати: якщо насупитися — прослідує зворотна реакція.

2. «Поласувати смачненьким»

Часто ми поспішаємо на роботу, навчання, у власних справах і нашвидкуруч їмо те, що потрапило під руку, аби обдурити шлунок. Харчування відіграє велику роль у житті людини, а також і для настрою. Можна періодично міняти меню. Наприклад, на сніданок приготувати кашку і чай із трав або з лимоном. Для організму буде не складно переварити таку їжу і, отже, почуття легкості не покине вас.

3. «Життя — це музика, а яка музика, таке і життя»

Хорошим доповненням до повсякденного дня є музика. Кожен має улюблену музику, яка піднімає настрій, нагадує щось позитивне. Якщо втома і дратівливість долають вас, можна послухати класичну музику, яка дійсно, позитивно вплине на вас. Вчені провели дослідження впливу музики на організм людини. Виявилося, що класична музика прискорює дозрівання пшениці, сприяє травленню (як у людей, так і у тварин), а також значно покращує настрій.

4. «Лише краса природи може принести справжню насолоду»

Якщо з'явилися вільні п'ять хвилин, то вашу напруженість або нудьгу розвіє істинна краса природи. Навіть якщо на вулиці сіро і похмуро, потрібно уважно придивитися до краси і дивовижних проявів оточуючого: як легко падає сніг, як дріботять дитячі ніжки, щоб залишити сліди, які ошатні дерева в снігу, яка свіжість зимового повітря. Все-таки наскільки геніальним і чудовим є наш світ!

Як підняти настрій? Фото: Dreef/stockfreeimages.com
Як підняти настрій? Фото: Dreef/stockfreeimages.com
5. «Позитивна гра»

Є таке шведське прислів'я «Песиміст бачить трудність у кожній можливості, а оптиміст бачить можливості в кожній трудності», і є люди, які з радістю застосовують на собі ці слова. Протягом дня нелегко зберігати спокій, тим більше оптимізм. І рідко замислюєшся, що твоє похмуре обличчя, може когось засмутити, а ось одна посмішка підбадьорити і зігріти. Всі ми люди по натурі добрі, нам добре від того, що зробили приємно іншій людині. Зверніть увагу на свої думки, жести, людей навколо вас і подаруйте їм одну посмішку — і ви побачите, як це приємно дарувати комусь шматочок щастя. Позитивні думки будуть вашими помічниками. Можна придумати для себе гру, наприклад, щодня згадувати 5 приємних митей життя.

6. «Нові покупки — антидепресивний засіб»

Напевно, у кожного є бажання зробити яку-небудь покупку, яку запланували ще давно, але все не вистачає часу. Якщо у вас поганий настрій, то саме час зробити покупку. Навіть якщо ви не планували щось придбати. Можна купити якусь дрібничку — ефект від цього теж буде. Кольори покупок також мають значення, наприклад:

  • Оранжевий колір — пробуджує радість життя і веселість, посилює почуття радості та благополуччя.
  • Жовтий — найоптимістичніший колір, що створює веселий, піднесений настрій.
  • Зелений — заспокоює нерви, а перевтому і напругу зводить нанівець.
  • Блакитний і синій кольори — порівнюють з відчуттям прохолоди; вони заспокоюють, і навіть краще, ніж зелений колір.
  • Фіолетовий — розслаблює. Фіолетові тони сприяють кращій концентрації уваги, помітно знижують психічну напругу.

Тож сміливіше ступайте вперед, побалуйте себе, і весь негатив піде геть!

7. «Зроби сам»

Можливо, багато хто скаже, що на покупки немає грошей, але з цієї ситуації також є вихід. Можна власноруч пошити прихватку, змайструвати дошку для оброблення продуктів або просто зробити невелику перестановку в кімнаті. Також разом з дітьми можна виліпити фігурки із солоного тіста. Вашу увагу діти оцінять, а гарному настрою не минути.

8. «Розслаблення — ключ до нових творчих звершень»

Розслаблений стан — це відпочинок тіла і розуму, коли у голові порожнеча, а м'язи тіла отримують задоволення. Прийняття ванни з ефірними маслами матиме хороший розслабляючий ефект, а класична музика допоможе його посилити. На роботі, навчанні часто гріє думка про улюблене ліжечко — так чому ж її не здійснити. М'яка і тепла постіль допоможе розслабитися тілу, а сон прожене суєтні думки. Так само можна подивитися сімейний і добрий фільм, наприклад «Полліанна».