• Іпотерапія або лікування верховою їздою — маленька історія великого зцілення

  • Рубіна Ярченко | Велика Епоха
    Субота, 19 жовтня 2013 року

В наш час кінь не використовується у військовій справі і виробництві, і їзда на коні швидше сприймається як екзотика. Тим не менш, ця красива тварина не перестала слугувати людині — завдяки іпотерапії багато людей одужують від важких хвороб.

Валентина Виноградова навчає верховій їзді. Діти з великим задоволенням приходять, щоб прокотитися на рудому красені Сударі. Одного разу до Валентини підійшла мама з інвалідним візком і попросила покатати на коні її п'ятирічну доньку Катрусю.

Дівчинка, хвора на церебральний параліч четвертого ступеня тяжкості, не рухалася вже кілька років. Валентина побоялася посадити на коня хвору дитину, але жінка довго вмовляла її позайматися з Катериною. Мама дівчинки казала, що на Заході лікування верховою їздою вже давно застосовується, і багато людей зцілюються. Валентина здалася. І ось після трьох місяців верхової їзди Катюша почала говорити, сидіти, ворушити руками і ногами. А через деякий час дівчинка зробила перші кроки.

Життя Каті змінилося, вона виросла, успішно закінчила школу і більше допомоги сторонніх не потребує. Це була перша людина в Білорусі, яка повернулася до нормального життя за допомогою іпотерапії.

Валентина почала вивчати цю дисципліну, коли зрозуміла, який результат дають заняття верхової їзди і заснувала в 1998 році перше і єдине в Білорусі громадське об'єднання верхової їзди та іпотерапії.

Кінь — це не тільки тварина, яка може допомогти людині в житті, це незвичайно прекрасне створіння. Як казав відомий письменник Л. М. Толстой: «Ми зовні відокремлені, а внутрішньо пов'язані зі всіма живими істотами».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...