ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вставати рано вранці — здорова звичка №1

Велика Епоха

Питання про те, як навчитися вставати рано вранці, для більшості з нас відноситься до категорії «важкоздійснюваних завдань». Але важкоздійснюване завдання — не значить неможливе і, тим більше, погане.

Вставати рано вранці — здорова звичка № 1. Фото: Duey / stockfreeimages.com
Вставати рано вранці — здорова звичка № 1. Фото: Duey / stockfreeimages.com
Більшість людей, які уважно ставляться до свого здоров’я і шукають різні способи його поліпшення, знають, що ранній ранковий підйом — основа не тільки правильного режиму дня, але й здорового способу життя в цілому.

Ви можете скептично ставитися до таких понять як біоритми та енергія Всесвіту, але те, що наше самопочуття змінюється протягом дня, не потребує доказів. Так утворюється ланцюжок: час доби впливає на травлення, травлення — на наше самопочуття, а самопочуття визначає настрій. Збій в одному неминуче призведе до змін в іншому.

Дія, що повторюється в часі, формує звичку. На жаль, не всі звички є здоровими. Звички, в свою чергу, формують спосіб життя. З іншого боку, змінюючи себе в малому, можна змінити й спосіб життя.

Правильний режим дня — одна з тих основ, з яких можна почати.

1. Правильний настрій. Перед сном слід подумки налаштуватися на той час, коли ви хочете прокинутися. Час підйому не повинен відрізнятися від звичного вам більш ніж на півгодини — годину. Поступово наближайтеся до наміченого часу пробудження.

2. Встановіть один або кілька будильників. На дзвінок поставте вашу улюблену мелодію.

3. Вибирайтеся з ліжка відразу ж, як тільки почуєте будильник.

4. Знайдіть вагому причину для раннього підйому:

  • більше вільного часу;
  • добрий початок дня;
  • ще одна маленька перемога над собою;
  • побачити захід Місяця або зустріти світанок (чому ні?)

5. Не вживайте стимулятори, які можуть вплинути на сон (кофеїн, алкоголь та ін.) Перед сном можна випити трохи теплого молока.

6. Кожен день лягайте спати в один і той же час. Пам’ятайте, що кожна година сну до півночі прирівнюється до двох годин сну після опівночі. Кращий час, щоб лягти спати — 21–22 години.

Знайдіть вагому причину для раннього підйому: зустріти світанок. Фото: Grishka / stockfreeimages.com
Знайдіть вагому причину для раннього підйому: зустріти світанок. Фото: Grishka / stockfreeimages.com
7. Якщо ви звикли засинати пізніше, вам допоможуть спеціальні вправи йоги, цигун. Перегляд телевізора або робота за комп’ютером хоча б за годину перед сном погано впливає на сон. Як наслідок — організм не встигає відпочити за ніч, і прокинутися вчасно вранці — завдання не з легких.

8. Виробіть щоденну звичку прокидатися рано: щодня це буде легше, ніж, скажімо, через день.

Можливо, більшість з порад і рекомендацій, про які говорилося вище, вам добре відомі і, більш того, ви вже випробували їх на собі. Ті, хто зміг усвідомити, що вставати рано вранці — це важлива умова правильного способу життя — зробили перший крок до свого здоров’я.

Не зупиняйтеся на досягнутому! Як говориться в старій китайській приказці, «ранок визначає день, весна визначає рік, а старанність визначає життя».


Читайте також:
Що таке стрес з точки зору китайської медицини?