ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як знизити рівень холестерину?

Велика Епоха
Серцево-судинні захворювання, такі як інфаркти та інсульти, як і раніше відстоюють свою першість у списку причин смертності. Одна з основних причин цього — помилки в харчуванні, зокрема, підвищений рівень холестерину.

Дотримання здорового способу життя — кращий спосіб нормалізувати рівень холестерину. Фото: Justin Sullivan/Getty Images
Дотримання здорового способу життя — кращий спосіб нормалізувати рівень холестерину. Фото: Justin Sullivan/Getty Images
Холестерин — це важливий ліпід, який виробляється в печінці й є необхідним будівельним матеріалом для всіх клітин тіла. Але в підвищених кількостях холестерин дійсно небезпечний, він стає зайвим в організмі і починає «прилипати» до внутрішніх стінок судин. Звуження просвіту судин призводить до збільшення навантаження на них, і, в кінцевому підсумку, розвитку атеросклерозу.

Які ж можливі причини накопичення зайвого холестерину в організмі?


  • занадто калорійна, жирна їжа і малорухливий спосіб життя — ідеальні умови для утворення зайвого холестерину. Велика кількість жирів, які надходять в організм, не встигають переробитися і потрапляють в кров.
  • наш організм має потребу в певній кількості холестерину, який є важливою складовою обмінних процесів. Нестача холестерину в організмі буде компенсуватися через переробку вуглеводів. Цей холестерин і буде відкладатися на стінках судин.
  • вживання великої кількості спиртного, куріння, надлишок кави у раціоні. Застосування замість цукру підсолоджувачів їжі може викликати різке підвищення інсуліну в крові, а потім і стрибок холестерину.

Продукти, вживання яких може знизити рівень так званого поганого холестерину:

1. Лляне насіння. Відмінне джерело омега-3 жирних кислот, що мають протизапальну дію. Лігнани і харчові волокна безпосередньо знижують рівень зайвого холестерину. Найбільшу користь має мелене льняне сім’я. Мікс: збити в блендері по одній чайній ложці насіння льону, горіхів і заморожених ягід, додати ¼ частину банана, 150 г 1% кефіру.

2. Бобові: сочевиця, квасоля, горох. Можна вживати у вигляді пюре або густого супу. Бобові захищають серцево-судинну систему від атеросклерозу.

3. Вівсянка містить розчинні волокна (бета-глюкан), які вбирають і виводять холестерин, не даючи йому вбратися і потрапити в кров.

4. Яблука. Містять пектини, що поглинають зайвий холестерин. Поліфеноли, що містяться в шкірці — сильні антиоксиданти, які також оздоровлюють печінку і сприяють виведенню холестерину з організму.

5. Мигдаль містить мононенасичені жири, харчові волокна і вітамін Е. Останній є потужним антиоксидантом, блокуючим налипання холестеринових утворень на внутрішніх стінках судин.

6. Часник. Ефірне масло часнику містить аліцин, який впливає на зниження ліпопротеїнів низької щільності.

7. Зелений чай містить дубильні речовини, які покращують метаболізм жирів і знижують холестерин, а також є антиоксидантами.

Дотримання здорового способу життя — кращий спосіб нормалізувати рівень холестерину: правильне харчування і помірні фізичні навантаження можуть підтримувати рівень холестерину в крові на належному рівні.