• Лікування каменями або літотерапія: що це таке?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 15 лютого 2014 року

Одним з напрямків традиційної медицини, що поширюється і в наші дні, є методика лікування з використанням каменів — літотерапія, яку все частіше називають медициною XXI століття.

Кристали та мінерали, дорогоцінні камені й гірські породи, застосовані певним чином, — все це становить основу літотерапії. Літотерапія включає:

- мінералотерапію — процедура, при якій на тіло хворого укладають невеликі гарячі камені (певного виду);

- металотерапія — практика застосування металів з лікувальними цілями;  

 - крісталлотерапію — лікування кристаллами;  

- лікування глиною;

- стоунтерапія — лікування камінням.

Незважаючи на те, що як метод лікування, літотерапія не має в своїй основі наукових доказів, у світі існує безліч її послідовників. Адже як можна підтвердити або спростувати переконання про те, що кожен камінь має певні властивості і здатний впливати на душевний або фізичної стан організму людини, а також на її свідомість.

Під літотерапією розуміють в першу чергу психотерапевтичний вплив каменів на організм людини, про що було відомо ще в стародавні часи. У східній медицині, зокрема китайській, — це вирівнювання порушеного в організмі балансу енергій Інь-Ян, поліпшення життєвої сили Ци. Ще для полегшення болю застосовувалися певні камені, якими впливали на акупунктурні точки тіла людини.

У Аюрведі лікування каменями проводиться для оздоровлення організму і зарядки енергетичних центрів в тілі людини (чакр); йоги використовують камені для зміцнення здоров’я і біоенергетичних полів.

У Тибеті та Монголії для приготування ліків цілителі використовували більше 100 різних мінералів. Кристали кварцу застосовувалися для енергетичної зарядки води і приготування «еліксиру молодості».  

В наші дні інтерес до розуміння та використання цілющих властивостей каменів помітно зріс: це підтверджується проведеними науковими дослідженнями в цій галузі і вивченням впливу каменів на організм людини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...