ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Акупунктурні точки в голкотерапії: що це таке

Велика Епоха
Зв’язок, за допомогою якого відбувається інформаційний та енергетичний обмін навколишнього середовища і людського організму, формують акупунктурні точки. Як метод, акупунктура дозволяє впливати на цей інформаційний обмін.

Акупунктурні точки в голкорефлексотерапії. Фото: AFP/AFP/Getty Images
Акупунктурні точки в голкорефлексотерапії. Фото: AFP/AFP/Getty Images
Акупунктурна точка відрізняється від сусідніх ділянок шкіри рядом особливостей. Вона являє собою скупчення пов’язаних між собою нервів, клітин сполучної тканини та судин. Акупунктурні точки відрізняються підвищеною чутливістю, електричним потенціалом, температурою та низьким електричним опором. Їх розміри змінюються: вони залежать від стану людини. Так, під час сну діаметр акупунктурної точки зменшується, а в стресових станах і при захворюваннях — збільшується.

Акупунктурні точки розташовуються на меридіанах — енергетичних каналах. Розрізняють парні та непарні меридіани, які, в свою чергу, діляться на меридіани Інь і Ян. Пронизуючи все тіло людини, вони об’єднують між собою ділянки ЦНС (центральної нервової системи), внутрішні органи й поверхню шкіри. Життєва енергія Ци піднімається меридіанами до поверхні шкіри — до акупунктурних точок.

У східній медицині енергія Інь — це жіноче, темне, негативне начало, Ян — чоловіче, активне, позитивне. Інь рухається всередині тіла, а Ян — ззовні всередину. Перевага однієї з цих основ призводить до порушення гармонії та виникнення хвороб. Акупунктура здатна перерозподіляти енергію в ті місця організму, де вона найбільше потрібна.

На тілі людини відомо близько 600 акупунктурних точок. Одні точки здатні тонізувати організм, інші — переміщувати енергію від одного меридіана до іншого. Людина здорова, коли життєва енергія Ци тече вільно по меридіанах.

Число акупунктурних точок, сеансів терапії й тривалість їх проведення — все це визначається лікарем в залежності від захворювання пацієнта. Те, на яку глибину і під яким кутом відносно поверхні тіла була введена голка, визначає ефективність голкорефлексотерапії, яка здатна надавати заспокійливу і стимулюючу дію.

У східній медицині вважається, що протягом дня Ци рухається, переміщаючись з одного меридіана в інший, її рух підпорядковується внутрішнім біологічним годинником організму. Отже, протягом доби є години найбільшого і найменшого напруження енергії. Саме це має враховувати врач при проведенні голкорефлексотерапії.
При впливі на акупунктурні точки голкою можуть з’явитися такі відчуття як оніміння, болючість, тяжкість. При проведенні сеансу терапії ці відчуття можуть стати більш гострими і поширитися за межі акупунктурної точки.

Показання проведення голкорефлексотерапії:

  • при захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
  • лікування неврологічних захворювань (депресія, хронічна втома, безсоння, алкоголізм, наркоманія, куріння, наслідки порушень мозкового кровообігу, невралгії);
  • лікування хронічних болів (артрити, головний біль, травми);
    в гінекології, нефрології та урології;
  • при захворюваннях системи дихання (бронхітах, пневмонії, бронхіальній астмі);
  • при захворюваннях імунної системи;
  • при захворюваннях печінки і жовчного міхура, а також підшлункової залози, хронічних колітах та ін;
  • при захворюваннях серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, гіпертонія, порушення ритму серця);
  • при захворюваннях ендокринної системи та порушення обміну речовин.