ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як зробити розслаблюючий масаж: 2 хороші методики

Велика Епоха
Останнім часом фахівці з багатьох країн все частіше звертають увагу на давнє мистецтво масажу та його різні напрямки. Накопичений досвід Сходу, що дбайливо охороняється протягом тисячоліть, стає незамінним для сучасної людини.

Спочатку китайський масаж проводять легким дотиком, дотримуючись ритму масажних рухів, поступово збільшуючи тиск. Фото: www.vgoroden.ru
Спочатку китайський масаж проводять легким дотиком, дотримуючись ритму масажних рухів, поступово збільшуючи тиск. Фото: www.vgoroden.ru
Світ, в якому живе сучасна людина, нестримно стрімко змінюється, разом з цим зростає вплив пошкоджуючих зовнішніх чинників, адаптація до яких є необхідною, але не завжди можливою.

Підсилюються психоемоційні навантаження, виникають нові фактори ризику, відбувається все більше віддалення від природного середовища, погіршується екологічна обстановка — все це безпосередньо впливає на наше здоров’я. Наслідком цього є дисбаланс в гормональній сфері та імунітет людини: знижується опірність до інфекцій, здатність організму до ослаблення дії токсичних речовин, що утворюються.

Єдність природи і людини, що лежить в основі всіх лікувальних східних практик, не обійшло стороною й техніку китайського масажу. В своїй практичній діяльності майстер китайського масажу звертає увагу на місячні ритми, енергетичний стан пацієнта, його вік і реакцію на зовнішні подразники.

Існує безліч видів китайського масажу. Це й класичний масаж Туйна, масаж шиацу (натиснення пальцями), Тибетський масаж. У медичній практиці Сходу терапію масажу доповнюють голковколюванням, акупунктурою, лікуванням травами, моксою та ін.

Основа китайського масажу — лікування людини в цілому за допомогою впливу на «шляхи» організму, що служать провідниками енергії — канали.

Оздоровлюючий ефект від масажу проявляється через глибоке розслаблення і зняття напруги м’язів і сухожиль. І як наслідок, зникає біль у суглобах, поліпшується обіг крові та лімфи, виводяться шлаки і токсини з організму, нормалізується обмін речовин, відновлюється природна циркуляція життєвої енергії Ци, врівноважуються життєві енергії інь і ян, активізуються БАТ (біологічно активні точки) на ногах, руках і голові.

Розрізняють два основні типи китайського масажу.
Перший слід проводити в напрямі: точка між бровами — лоб — вздовж лінії волосся до шиї — вниз по плечах і руках.
Другий: лоб — шия — вниз по спині до крижів — вниз по нозі.
Повторюють 2–3 рази.

Особливістю техніки китайського масажу є те, що він проводиться як кистями і пальцями, так і ліктями і ногами. Спочатку китайський масаж проводять легким дотиком, дотримуючись ритму масажних рухів, поступово збільшуючи тиск до тих пір, поки він не стане достатньо сильним для пацієнта: від поверхневого до глибокого. Після цього тиск знову зменшують. Це допомагає підсилити плин крові та лімфи в тілі пацієнта.

Китайський масаж усього тіла (голови, спини, верхніх і нижніх кінцівок) рекомендують при хронічних захворюваннях, враховуючи при цьому індивідуальні особливості пацієнта.