• Китайський масаж: історія виникнення

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 15 лютого 2014 року

Китайський масаж, як важлива складова традиційної китайської медицини, виник більше 5000 років тому. Єдність людського тіла і природи — постулат традиційної китайської медицини — і вчення про початки інь і ян, лягли в основу китайського масажу.

У традиційній китайській медицині не займаються лікуванням окремо взятого органу, а розглядають все тіло загалом. При цьому під лікуванням розуміється комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню хвороби.

В теорії китайського масажу йдеться про важливість рівноваги інь і ян і рівномірного перебігу енергії Ци в тілі. Це може бути досягнуто при певному впливі на точки акупунктури, які, в свою чергу, пов’язані з внутрішніми органами. Масаж здатний відновити правильний хід енергії в тілі, завдяки чому організм прийде до гармонії та рівноваги.

Під час масажу відбувається перерозподіл енергії, відновлюється баланс інь і ян. Лікар китайської медицини, що практикує техніку масажу, знає як тече енергія Ци меридіанами, як і де необхідно докласти силу, щоб відновити цей процес. Під «меридіанами» розуміються невидимі енергетичні канали тіла, якими тече внутрішня енергія Ци.

При розкопках ханських могил у Мавандуї були знайдені давні манускрипти, датовані періодом Чуньцю і періодом династії Хань. У цих манускриптах описувалися методи лікування з використанням масажу під назвою «Туйна». Згодом виявилося, що цей особливий вид масажу був одним з найпоширеніших методів лікування того періоду.

У період правління династій Сунь і Тан при дворі імператора завжди знаходилися лікар і масажист, які вміли вправляти кістки та володіли методикою під назвою «даоінь». В каноні «Шість законів династії Тан» сказано: «Масаж використовують для лікування хвороб, причинами яких є вітер, холод, літня жара, вогкість, голод, переїдання, перевтома і надмірний відпочинок».

За часів правління династій Сун, Цзінь і Юань техніки масажу отримали свій подальший розвиток. У «Загальному збірнику священних рецептів» сказано: «Натискання без розтирання, розтирання без натискання, натиснення спільно з розтиранням, натиснення і розтирання в поєднанні з траволікуванням — кожен з цих методів має своє власне показання до застосування».

Найцінніший досвід, у тому числі поява близько двадцяти монографій, присвячених масажу, в області лікування захворювань був накопичений під час правління династій Мін і Цін. Згодом китайський масаж став однією з основних галузей медицини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...