• Шиацу - напрям східної медицини

  • Понеділок, 18 липня 2011 року
В останні роки східна медицина у нашій країні дуже популярна. Постійно з'являються нові клініки і центри, які використовують у своїй роботі східні традиції. Одним з напрямів східної медицини є шиацу.

Філософські основи

Основою шиацу є вчення про те, що схильна до емоційних і фізичних перевантажень людина,починає змінюватися: тіло стає напруженим, втрачають колишню рухливість суглоби. Людина починає частіше хворіти. Подібні зміни в організмі людини спостерігаються і з віком.

Японці назвали таке тіло «жорстким». Ними і була розроблена цілком успішна методика боротьби з проявами «жорсткого тіла». З її допомогою вдається успішно справлятися з наслідками стресу, недостатньої рухливості, неправильного харчування, впливу ​​екології, погодних факторів і т. ін. У результаті тіло стає м'яким і гнучким, а значить проходять і хвороби. Ці методики були об'єднані в одну із назвою шиацу.

Навіщо ходити до лікаря

Вкрай рідко люди йдуть лікаря з метою пройти обстеження, оцінити стан свого здоров'я, дізнатися про потенційні резерви і приховані проблеми. Як правило, до лікарів ми звертаємося вже після того, як хвороба стала допікати, і основна мета такого звернення - отримати рецепт, щоб впоратися з недугою.

Як оздоровити організм

На відміну від традиційних методів лікування, шиацу дозволяє оздоровити організм незалежно від загального стану здоров'я і віку людини. Ці методи підвищують адаптивні резерви людини. Методика основана на пальцевому натисканні на біологічно активні точки («цубо»), розташовані в тілі: між пучками м'язів, на сухожиллях, суглобах, заглибленнях кісток, на артеріях у місці, де відчувається пульс.

Біологічно активна точка відрізняються від сусідніх клітин на морфологічному рівні. Вона відрізняється підвищеною електропровідністю, дещо вищою температурою. Із нервовими волокнами такі точки безпосередньо не пов'язані, але якщо натиснути на них, з'являється відчуття оніміння й тепла, оскільки точка вивільнює свою енергію у навколишнє середовище.

Вважається, що під час захворювань ці точки пошкоджуються або закриваються - у результаті організм не може вивільнити надлишок виробленої енергії і починає «горіти».

Поряд з використанням гомеопатії, рефлексотерапії, фізіотерапії, шиацу дозволяє стимулювати власні резерви організму. Протипоказань ця методика практично не має, але спочатку краще звернутися до лікаря.

Шиацу – це складна багаторівнева програма оздоровлення, що включає пальцеве натискання,  елементи масажу, керованого дихання і т. ін. Розповсюдженість цієї методики свідчить про те, що вона дозволяє ефективно справлятися з багатьма проблемами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...