• Чи може наука пояснити голковколювання?

  • Вівторок, 8 жовтня 2013 року
Голковколюванню декілька тисяч років. Це один із п'яти стовпів традиційної китайської медицини. Голки вводяться в певні біологічно активні точки (кит. - Цяо, сюєвей) на тілі, щоб прискорити одужання або полегшити біль.

Філософські та теоретичні основи голковколювання були сформульовані 2000 років тому в традиційній китайській медицини. Основна ідея - поняття про життєву силу, яку також називають життєвою енергією, китайською «Ці».

Життєва енергія постійно перебуває в русі. Це забезпечує функціонування наших внутрішніх органів і обумовлює такі функції організму, як дихання, травлення, імунітет і роботу м'язів.

Енергетичні меридіани, подібно до течії рік, перетинають тіло та забезпечують його життєвою енергією. Уздовж меридіанів знаходяться акупунктурні точки, на які можна впливати, щоб регулювати циркуляцію енергії в організмі.

Енергія Ці здорової людини сильна, тече гармонійно та вільно. Згідно китайській медицині, хвороби виникають тоді, коли виникає застій в каналах або через надлишок енергії, або через їх заткнення.

Останнім часом у вивченні голковколювання намітився деякий прогрес. Проте досі ефективність акупунктури пояснюється тільки наявністю в акупунктурних точках аденозину, складної речовини, що відповідає за безліч функцій організму. Акупунктура миттєво впливає на імунну систему та механізми больової чутливості.

Дослідження підтвердили позитивну дію аденозину на зниження артеріального тиску та зменшення серцебиття. Аденозин також нормалізує сон, зменшує вираженість запалення та може зупинити небажану больову імпульсацію.

 

На різних хворих голковколювання діє по-різному. Вчені з Університету Рочестера, США, знайшли можливе пояснення індивідуальної сприйнятливості. Проводячи лабораторні експерименти, вони виділили протеїн А1, який, мабуть, грає вирішальну роль в ефекті голковколювання. Якщо в організмі відсутній цей протеїн, то ефект голковколювання слабкий.

Тим не менше, голковколювання діє гармонійно, сприяючи безперешкодному потоку енергії. На Заході хоч і не повністю переконані відносно позитивного впливову голковколювання на здоров'я, але все більше визнають цей метод.

В давньому Китаї багато знаменитих лікарів мали навички голковколювання. Проте в них була загальна відмінна риса: за давніми писаннями, всі вони були послідовниками буддизму або даосизму. Ці люди мали велику мудрість і надприродні здібності, що дозволяло їм розпізнавати та лікувати хвороби.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...