• Від хвороб очей стародавні єгиптяни використовували свинець

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 16 серпня 2010 року
Більше 4,000 років тому єгиптяни використовували свинець під час приготування сумішей для макіяжу, який на додаток до естетичного ефекта, мав ще й цілющі властивості.

Щоб краще зрозуміти принцип дії, хіміки оцінили вплив дуже малої кількості свинцю на окрему клітину шкіри. Результат: свинець не тільки не вбиває клітини шкіри, а й стимулює виробництво речовини, що активізує імунну систему.
Косметика, що містить свинець, може включати захисний механізм, який у разі інфекції очей допомагає зупинити розмноження бактерій.

Протягом довгого часу дослідники цікавилися косметикою, яку використовували стародавні єгиптяни. У більшості випадків, вона складалася з сумішей галеніту (свинцевий сульфід), чорно-білих природних або синтезованих речовин, включаючи солі свинцю. У роботах грецьких і римських лікарів підкреслювалася цілюща роль цих речовин при захворюванні очей.

В наш час, коли свинець набув популярність завдяки своїй токсичності, це цілком може здивувати. Команда дослідників звернула увагу на лауріоніт (laurionite, PbClOH) - мінерал, гідрооксид-хлорид свинцю, який був у складі сумішей для макіяжу, що використовувались стародавніми єгиптянами.

Лауріоніт може сприяти появі іонів свинцю Pb2+ в оці або шкірі, що збільшує виробництво оксиду азоту, який примушує діяти імунну систему. Виробництво макрофагів (клітин, що знищують бактерії) у великій кількості допомагає позбутися від бактеріальної загрози.

Джерело: GlobalScience.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...