• Взаємозв'язок між хворобами, чотирма сезонами та часом доби

  • Середа, 30 червня 2010 року

Згідно з «Хуанді Ней Цзін» (трактат Жовтого Імператора про внутрішнє), стародавнім китайським медичним довідником, усі хвороби мають кілька причин. Ось вони: сухість, вологість, холод, висока температура, вітер, дощ, невідповідність між Інь та Ян, радість, гнів, дієтичні помилки та несприятливе місце розташування житла.

Хвора людина часто відчуває себе краще на світанку та протягом дня (природа Ян), але може відчувати себе гірше після заходу сонця та вночі (природа Інь). Іншими словами, ознаки хвороби можуть підсилитися в сутінках і стати ще гіршими вночі.

У чому ховається причина цих закономірностей? Наші предки вважали, що людина уособлює небесні елементи, тому здоров'я людини підвладне змінам погоди, сезонів і клімату.

Є давній китайський вислів: «Навесні відбувається народження, влітку - зростання, восени - врожай, а взимку - зберігання або накопичення». Це висловлювання може бути застосоване до енергії людського тіла. Є також чотири відповідних періоди дня: ранок (весна), полудень (літо), вечір (осінь) і ніч (зима).

Вранці енергія людини починає рости, таким чином, дух хвороби (Інь) знижується. Опівдні людська енергія продовжує наростати, а прояви хвороби продовжують слабшати. Коли людська енергія зростає, вона може подолати хворобу. У цей час людина почуває себе добре.

Увечері, коли сонце сідає, енергія людини починає зменшуватися відповідно до природи, тому дух хвороби починає наростати. Вночі енергія людини повертається в тіло, це означає, що її енергія повертається у внутрішні органи. В результаті хвороба займає поверхню людського тіла. У цей час дух хвороби досягає максимуму, що змушує ознаки хвороби проявлятися сильніше.

У цьому причина того, чому хвороба тісно пов'язана з чотирма сезонами та чотирма періодами дня.

Ху Найвень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...