• Кориця та її цілющі властивості

  • П'ятниця, 25 червня 2010 року
Кориця в основному відома як пряність або добавка до солодкого. Але це ще не всі корисні якості кориці, яка також має лікувальні властивості. Вона може виявитися корисною при різних проблемах зі здоров'ям, таких як цукровий діабет, застуда або порушення травлення.

Кориця - дерево родини лаврових, висота її сягає 18 метрів. З кори цього дерева спрадавна  отримували спеції. Секрет приготування спецій тримався торгівцями в найсуворішому секреті. Існує чотири різновиди кориці, але цейлонський вид, мабуть, найпопулярніший. У далекі часи цілющі властивості кориці були відомі в основному на території Південно-Східної Азії - в Китаї, Шрі-Ланці, Індонезії та Цейлоні.

У 16 столітті після прибуття португальців на Цейлон, кориця стала набувати популярності також у Європі, як вишукана пряність і добавка до десертів і солодких напоїв. Однак кориця має не тільки кулінарну привабливість, вона є також ліками.

У традиційній китайській медицині кориця використовувалася при простудних захворюваннях, метеоризмі, нудоті, діареї та хворобливих менструаціях. Вона також застосовувалася для поліпшення Ці, й особливо корисна для тих, хто відчуває жар у верхній частині тіла, але має холодні ноги. В Аюрведі кориця розглядалася як засіб для лікування діабету.

Кориця дійсно може знизити рівень цукру в крові, що вже підтверджено недавніми дослідженнями вчених. У 2003 році в медичному журналі Diabetes Care було опубліковано статтю про гіпоглікемічні властивості кориці. У дослідженні пацієнтам із цукровим діабетом 2 типу давали таблетки кориці в дозах 1, 3 та 6 г щодня.

Після 40 днів лікування, у всіх трьох групах пацієнтів спостерігалося зниження рівня глюкози в крові натще на 18 - 29%, тригліцеридів на 23 - 30% і загального холестерину на 12 - 26%.

Крім цього попередні дослідження на тваринах показали, що кориця має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Зокрема вона активна відносно Candida Albicans, що викликає молочницю, і Helicobacter Pylori, які викликають виразкову хворобу, повідомляє about.com.

Якщо Ви хочете використовувати цілющі властивості кориці, то ось рецепт хорошого чаю. Візьміть порошкову корицю та мед у пропорціях 1:2. Насипте корицю в склянку, залийте гарячою кип'яченою водою і залиште на півгодини настоюватися. Потім, коли настій охолоне, додайте мед, і поставте в холодильник до ранку. Ваш цілющий чай на наступний день готовий. Перед сніданком випийте половину, а другу половину склянки треба вжити перед сном.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...