Джозеф Пілатес навчав своїх учнів концентрації: здійснювати кожен рух, перебуваючи в зосередженому стані, звертаючи увагу на те, як працює все тіло від пальців ніг до голови. Його учні вчилися контролювати свої м'язи під час кожної вправи. Ці принципи допомагають людям краще зрозуміти своє тіло.

Зібрана пілатесом інформація – це набір принципів, які широко відомі як «Основи пілатесу».

Дихання

Перша вправа в серії включає вдих (при цьому ми повільно рахуємо до п'яти) і видих (також рахуємо до п'яти). Вона вимагає освоєння спеціальної техніки, при якій дихання здійснюється в основному за допомогою розширення та звуження грудної клітки.

Регулювання дихання може допомогти заспокоїтися. Пілатес вчить, що глибоке дихання допомагає наситити киснем кров і видалити токсини з організму. Позитивний результат дихальних вправ - це зняття втоми, стресу та отримання здатності концентруватися.

Концентрація

Пілатес вчить людей рухатися від "центру", для якого існує назва «електростанція». Сьогодні ми часто чуємо термін «основні м'язи», до яких також відноситься центр або каркас тіла. Коли рух починається від центру (черевного преса, м'язів спини та м'язів навколо тазу), він наповнений більшою силою.

Для того щоб ефективно рухатися «від центру», треба знати, як правильно дихати й керувати м'язами, що підводить нас до наступного принципа - «контроль».

Контроль

Важливо знати не тільки про те, як зв'язати м'язову активність та дихання під час руху. Ваші рухи повинні бути точними й добре контрольованими. Тому потрібно також вміти зберігати баланс між напругою та розслабленням.

Точність

Кожен рух у пілатесі розроблено і здійснюється з добре продуманою інтенсивністю. У результаті тренування чіткості рухів дозволяє перенести їх у своє повсякденне життя. Організм кожної людини індивідуальний і підхід до рухів може злегка відрізнятися, враховуючи фізичну статуру, силу та звички.

Динаміка

Хоча вправи пілатесу не призначені для того, щоб виконувати їх з танцювальним настроєм, вони повинні мати ритм і хорошу динаміку. Рухи повинні бути також пов'язаними і наповненими безперервними переходами. Це допоможе розвинути силу та витривалість.

Увага

Для того щоб об'єднати ці принципи та застосовувати їх у русі, необхідно фокусувати увагу. Людина не може практикувати пілатес, одночасно дивлячись у телевізор, читаючи книгу або журнал або навіть будучи поглинутою піснею.

У певному сенсі внутрішня фокусування на диханні та на «центрі» при русі чітко контролюється, плавність рухів об'єднується з усвідомленістю. Це допомагає людям поглибити зв'язок із самим собою, що нерідко призводить до поліпшення фізичного та психологічного самопочуття і, можливо, навіть духовному саморозкриттю.

Тайсон Лернер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...