ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Холодна лава на Суматрі спричинила повені, через що загинули десятки людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Зливи і потоки холодної лави та бруду, що стікають схилами вулкана на індонезійському острові Суматра, спричинили раптові повені, внаслідок яких загинуло щонайменше 37 людей, і більше десяти зникли безвісти, повідомила влада в неділю.

Мусонні дощі та потужний зсув ґрунту, спричинений потоком холодної лави на вулкані Марапі, призвели до того, що річка вийшла з берегів і пронеслася через гірські села в чотирьох районах провінції Західна Суматра незадовго до опівночі в суботу. Повінь забрала десятки людей і затопила понад 100 будинків і будівель, повідомив представник Національного агентства з ліквідації наслідків стихійних лих Абдул Мухарі.

Холодна лава, також відома як лахар, є сумішшю вулканічного матеріалу і гальки, яка стікає схилами вулкана під час дощу.

До полудня неділі рятувальники витягли 19 тіл у найбільш постраждалому селі Кандуанг в окрузі Агам та ще 9 тіл у сусідньому окрузі Танах Датар, йдеться в заяві Національного пошуково-рятувального агентства.

Агентство повідомило, що 8 тіл було витягнуто з бруду під час смертоносних зливових повеней, які також обрушилися на Паданг-Паріаман, і одне тіло було знайдено в місті Паданг-Панджанг. Рятувальники шукають 18 осіб, які вважаються зниклими безвісти.

За словами начальника поліції Паданг-Панджанга Картьяна Путри, в суботу ввечері основні дороги в районі водоспаду Анай-Веллі в районі Танах-Датар виявилися заблоковані брудом, що закрило доступ в інші міста.

На відеозаписах, опублікованих Національним агентством з пошуку і порятунку, видно, як дороги перетворилися на каламутні коричневі річки.

Катастрофа сталася всього за два місяці після того, як проливні дощі спричинили раптові повені та зсув ґрунту в районах Песісір Селатан і Паданг Паріаман на Західній Суматрі, внаслідок чого загинула щонайменше 21 особа, а ще п'ятеро зникли безвісти.

Наприкінці минулого року сталося виверження вулкана Марапі заввишки 2 885 метрів, унаслідок якого загинули 23 альпіністи, заскочені зненацька виверженням у вихідні дні. Марапі відомий раптовими виверженнями, які важко передбачити, оскільки джерело розташоване неглибоко і недалеко від вершини, а його виверження не спричинені глибоким рухом магми, що викликає поштовхи, які реєструють сейсмічні монітори.