ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Співробітники музеїв Ватикану почали судовий процес щодо умов праці

Велика Епоха
3 травня 2021 року. (REUTERS/Remo Casilli)

Сорок дев'ять співробітників музеїв Ватикану розпочали трудовий спір через несправедливі та погані, на їхню думку, умови праці, що може призвести до позову проти адміністрації Папи Франциска.

За словами адвоката Лаури Сгро, що представляє їхні інтереси, працівники, в основному служителі музеїв, направили петицію до Governatorato Ватикану (орган, що управляє містом-державою Ватикан), зі скаргою на правила, що призводять до «умов праці, які підривають гідність і здоров'я кожного працівника».

За словами Сгро, вони охоплюють додаткові робочі години, оплачувані за заниженими ставками, і недостатні заходи з охорони праці та техніки безпеки. Профспілки у Ватикані заборонені.

«Робітники зважилися на цю акцію тільки після того, як усі їхні вимоги і прохання протягом багатьох років залишалися без відповіді», — сказала вона.

У неділю про це повідомила газета Il Corriere della Sera, цитує Reuters.

Ватиканські музеї володіють безцінною колекцією творів мистецтва і включають в себе знамениту Сикстинську капелу Мікеланджело.

Усі 49 працівників із приблизно 700 осіб, зайнятих у музеях, є громадянами Італії і працюють у Ватикані вже багато років.

Петиція являє собою перший офіційний крок в обов'язковому примирливому процесі, передбаченому ватиканським законодавством. Якщо примирлива процедура не дасть результатів, справу може бути передано до ватиканського суду.

Сгро додала, що через відсутність у трудовому законодавстві Ватикану схеми відпусток, працівників, які залишилися без роботи під час пандемії COVID-19 через закриття Музеїв Ватикану, тепер просять повернути зарплату, виплачену за цей період.