ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН "приголомшена" зростанням кількості жертв серед цивільного населення в Україні

Велика Епоха
(dppa.un.org)

ООН у четвер засудила триваючі атаки Росії на Україну, вказавши на зростання кількості жертв серед цивільного населення.

"Ми вражені зростанням кількості жертв серед цивільного населення внаслідок цих безперервних атак", — заявив на засіданні Ради Безпеки ООН Мирослав Єнча, помічник генерального секретаря ООН з питань Європи, Центральної Азії та Північної і Південної Америки.

Зазначивши, що вторгнення Росії в Україну є "кричущим порушенням Статуту ООН і міжнародного права", Єнча сказав: "Російські атаки на українські міста і селища перетворилися на щоденну руйнівну практику. Вони включають інтенсивні та систематичні напади на українську енергетичну інфраструктуру по всій країні".

Посилаючись на дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УКГП), Єнча заявив, що в березні кількість загиблих і поранених серед цивільного населення зросла на 20% порівняно з попереднім місяцем: щонайменше 126 цивільних осіб загинули і 478 дістали поранення.

"Особливу тривогу викликає той факт, що тільки в березні було вбито або поранено щонайменше 57 дітей, що вдвічі більше, ніж у лютому", — додав він.

Від лютого 2022 року, згідно з даними УКГВ, "загинуло 10 810 цивільних осіб, включно з 600 дітьми, і 20 556 цивільних осіб дістали поранення, серед яких 1 357 дітей".

Представник ООН наголосив, що ніхто не виграє від атак на ядерні об'єкти, підкресливши потенційно катастрофічні наслідки таких дій.

"Навпаки, наслідки ядерної аварії, навмисної чи ні, можуть бути катастрофічними", — попередив Єнча.

Едем Восорну, директор відділу операцій і пропаганди Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП), також повідомила Раді Безпеки, що Україна переживає одні з найсильніших атак від початку війни.

"Не минає й дня, щоб авіаудари не руйнували життя ще кількох сімей по всій країні", — сказала вона.

Восорну зазначила, що внаслідок конфлікту, за оцінками, 10 мільйонів людей стали вимушеними переселенцями, а понад 1700 нападів на медичні заклади та персонал серйозно ускладнили надання медичних послуг. Понад 1000 освітніх установ було пошкоджено, що порушило процес навчання мільйонів дітей.

"Понад 14,6 мільйона осіб, близько 40% населення України, потребують тієї чи іншої форми гуманітарної допомоги, 56% із них — жінки та дівчата", — додала вона.