ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН зафіксувала зростання кількості жертв серед цивільного населення України в березні

Велика Епоха
Співробітники швидкої допомоги несуть поранену жінку на місці російського ракетного удару в Запоріжжі, Україна, 5 квітня 2024 року. (REUTERS/Stringer)

Спостерігачі Організації Об'єднаних Націй зафіксували різке збільшення кількості жертв серед цивільного населення України минулого місяця, оскільки РФ посилила атаки, повідомило у вівторок Управління ООН з прав людини, пише Reuters.

У березні загинули й дістали поранення щонайменше 57 дітей, що вдвічі більше, ніж у лютому, йдеться в повідомленні.

Місія ООН зі спостереження за дотриманням прав людини підтвердила, що в березні в Україні було вбито або поранено щонайменше 604 цивільних особи, що на 20% більше, ніж у лютому.

"Зростання кількості жертв серед цивільного населення в березні було спричинене головним чином атаками російських збройних сил із використанням ракет і баражуючих боєприпасів по всій території України та посиленням повітряних бомбардувань поблизу лінії фронту", — йдеться в повідомленні правозахисного відомства.

Місія встановила, що найбільшої шкоди освітнім і медичним установам та критично важливій інфраструктурі було завдано в підконтрольних Україні регіонах, на які припадає і більшість жертв серед цивільного населення (93,5%).

Минулого місяця Україна зазнала особливо сильних атак, і президент Володимир Зеленський заявив, що в країні можуть закінчитися ракети ППО.

Минулого тижня Зеленський повідомив, що тільки в березні Росія випустила по Україні понад 3 000 керованих авіабомб, 600 безпілотників і 400 ракет.