ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українські військові відбили наступ росіян на південному фронті

Велика Епоха
Українські військовослужбовці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Збройних сил України беруть участь у танкових навчаннях на тлі нападу Росії на Україну в Запорізькій області, Україна, 11 січня 2024 року. (REUTERS/Stringer)

Українські війська відбили російський наступ на південному фронті після відходу київських військ зі зруйнованого східного міста Авдіївка, заявили в неділю українські військові.

Командувач української армії Олександр Сирський заявив у суботу, що київські війська вийшли з Авдіївки, щоб уникнути оточення після кількох місяців запеклих російських атак, що стало найбільшим просуванням Москви з часу захоплення міста Бахмут у травні минулого року.

"Сили оборони на Запорізькому напрямку відбили вчорашній російський наступ", – повідомили українські військові в месенджері Telegram.

Військові заявили, що було знищено 18 одиниць бронетехніки, в тому числі три танки, і що росіяни "відступили на попередні позиції".

Південно-Запорізький напрямок став основним фокусом українського контрнаступу влітку 2023 року, хоча значних проривів не відбулося і було звільнено лише кілька населених пунктів.