ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна підписала угоду з Nasdaq про партнерство для розвитку бізнесу

Велика Епоха
Логотип Nasdaq на Таймс-сквер у Нью-Йорку, США, 3 грудня 2021 року. (REUTERS/Jeenah Moon/File Photo)

Біржовий оператор Nasdaq у понеділок підписав угоду про партнерство з урядом України, спрямовану на підтримку розвитку українських ринків капіталу, повідомили Nasdaq і Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), цитує Reuters.

USAID, яке допомогло Україні знайти іноземних інвесторів для українських компаній, повідомило, що меморандум передбачає надання Nasdaq низки технічних послуг уряду України, який готується до відкриття нового Міжнародного фінансового центру та розвитку українських ринків капіталу.

"Це нове партнерство між Nasdaq та урядом України демонструє, що Україна відкрита для бізнесу, навіть коли вона продовжує боротися за свою свободу", — ідеться в заяві адміністратора USAID Саманти Пауер.

За її словами, інвестори демонструють свою впевненість у майбутньому України: за перші три квартали 2023 року в країну надійшло близько 4,1 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій.

"Це партнерство ще раз підкреслює привабливі інвестиційні можливості, які пропонує Україна. Ми вітаємо прагнення Nasdaq підтримати розвиток українських ринків капіталу, які матимуть вирішальне значення в процесі відновлення".

Угоду було підписано в понеділок Едом Найтом, виконавчим віце-головою Nasdaq, який перебував у посольстві України у Вашингтоні, і першим віцепрем'єром України Юлією Свириденко, повідомив представник USAID.

За умовами угоди, Nasdaq консультуватиме український уряд з питань регулювання та практики управління публічними компаніями, сприятиме розвитку підприємництва серед українців через проведення семінарів і тренінгів, а також сприятиме формуванню капіталу українських компаній, включно з наданням інформації та допомоги в лістингу на американському та європейському ринках Nasdaq, ідеться в повідомленні USAID.

Nasdaq заявила, що також має намір скасувати збори за лістинг для українських компаній, що виходять на американський і європейський ринки Nasdaq, хоча скасування зборів має бути схвалено регулювальними органами.

"Ця угода — перший крок до глибшого партнерства між Nasdaq і Україною", — йдеться в заяві Найта. "Ми сподіваємося на продовження обговорень з урядом України, оскільки ми знаходимо рішення, які прискорюють економічні можливості для українських громадян і підприємств".

Свириденко зазначила, що досвід і технології Nasdaq є важливими інструментами для залучення довгострокового фінансування українських компаній і розвитку організованих ринків.

"Співпраця з Nasdaq — це можливість зробити нашу економіку більш стійкою, створити більше рівних можливостей і повною мірою реалізувати наш економічний потенціал", — йдеться в її заяві.

USAID заявляє, що підписання угоди є важливим кроком на шляху до того, щоб допомогти Україні стати більш самодостатньою та закласти підґрунтя для сильного зростання, яке "ретельно інтегроване в євроатлантичні інституції".

Агентство USAID сприяло укладенню угоди, працюючи з приватним сектором для задоволення потреб України. Раніше воно допомогло великим американським компаніям організувати передачу ноутбуків і програмного забезпечення для українських студентів і вчителів, а також передачу безпілотників, щоб допомогти Україні виявляти і документувати військові злочини.

USAID також співпрацює з приватним сектором для підтримки українського виробництва та експорту зерна. Наразі USAID мобілізував понад 250 мільйонів доларів у рамках партнерства з приватним сектором у галузі сільського господарства, включно з інвестиціями у виробництво насіння.