ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зафіксовано 815 випадків застосування Росією хімічної зброї, заявив генштаб ЗСУ

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У п'ятницю Україна звинуватила Росію у використанні токсичних хімікатів у більш ніж 200 атаках на полі бою тільки в січні, що є різким збільшенням кількості випадків їхнього застосування російськими військами з моменту повномасштабного вторгнення.

Україна раніше звинувачувала Москву у використанні хлорпікрину, який застосовували як отруйний газ у Першій світовій війні. В останній заяві українського Генштабу особливо наголошується на CS, або сльозогінному газі, який, за його словами, Росія використовувала в різних гранатах.

Газ CS, широко використовуваний поліцією, заборонений на полі бою міжнародною Конвенцією про заборону хімічної зброї, у статті 1 якої йдеться: "Кожна держава-учасниця зобов'язується не використовувати засоби придушення заворушень як метод ведення війни".

Український генштаб повідомив: "Зафіксовано 815 випадків застосування боєприпасів з отруйними речовинами з боку Російської Федерації. З них тільки в січні 2024 року — 229 випадків".

Генерал Олександр Тарнавський, командувач оперативного угруповання "Таврія", що базується на південному сході, окремо повідомив у Telegram, що ворожі війська доставляють боєприпаси з хімічними речовинами за допомогою безпілотників. Він згадав хлорпікрин у зв'язку з хімічними речовинами, які, за його словами, були використані в четвер.

Рік тому Росія звинуватила українські війська у використанні невстановленої хімічної зброї за допомогою безпілотників на окупованій території.