ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біля берегів Массачусетса знайдено мертвою самку північного гладкого кита (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Рідкісний кит, знайдений мертвим біля берегів Массачусетса, має ознаки травми від заплутування в рибальських снастях, що є однією з найгостріших загроз для зникаючого виду, повідомила федеральна влада.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень повідомило, що в неділю воно отримало повідомлення про мертву самку північного кита біля острова Мартас-Він'ярд, штат Массачусетс. Чисельність цього виду у світі становить менше ніж 360 особин, і він наражається на небезпеку заплутування в снастях і зіткнень із великими суднами.

Представники NOAA повідомили, що члени Міжнародного фонду захисту тварин і племені вампаноагів із Гей-Хед змогли забрати тушу кита, і в міру можливості буде проведено некропсію. Однак первинний огляд засвідчив наявність мотузки, що заплуталася в хвості кита, йдеться в повідомленні агентства.

"Через положення тварини її поки що неможливо ідентифікувати, але, судячи з розміру, це молода особина", — ідеться в заяві NOAA.

З 2010 по 2020 рік популяція китів скоротилася приблизно на 25%, і їхній порятунок перебуває в центрі уваги природоохоронних груп. Екологічні організації закликають посилити закони про швидкість руху суден і комерційне рибальство, щоб спробувати позбавити китів від загрози.

Деякі галузі промисловості виступають проти посилення законів. Минулого року федеральний апеляційний суд став на бік комерційних рибалок, які займаються видобутком омарів і крабів і стверджують, що пропоновані обмеження, спрямовані на порятунок китів, можуть позбавити їхнього бізнесу.

Колись північні кити удосталь водилися біля Східного узбережжя, але в епоху комерційного рибальства їхня чисельність скоротилася. Протягом десятиліть вони перебували під захистом Закону про види, що перебувають під загрозою зникнення.

"Втрата молодої самки особливо згубна для популяції", — каже Гіб Броган, директор кампанії Oceana.

"Цей останній приклад має послужити тривожним сигналом про те, що статус-кво не працює", — сказав Броган. "Для виживання північних гладких китів необхідне тверде керівництво з боку урядів США і Канади, щоб рибальство і судноплавство припинили вбивати китів, що залишилися".