ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угода з ЄС для України "складна", попри крок Угорщини – чиновник

Велика Епоха
Національні прапори України і Європейського Союзу піднімаються перед емблемою НАТО на тлі нападу Росії на Україну в центрі Києва, Україна, 11 липня 2023 року. (REUTERS/Valentyn Ogirenko/File Photo)

Переговори між країнами Європейського Союзу, спрямовані на узгодження більшої допомоги Україні в кінці цього тижня, залишаються "складними", заявив у вівторок високопоставлений чиновник ЄС, незважаючи на те, що Угорщина сигналізувала про свою готовність до компромісу.

Лідери ЄС зустрінуться в четвер, щоб спробувати домовитися про продовження допомоги Україні в розмірі 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів) до 2027 року, а також про поповнення військового фонду для озброєння Києва, який бореться з майже дворічним повномасштабним вторгненням Росії.

Угорщина є однією з найбільш дружніх до Росії країн ЄС. Вона вже одного разу заблокувала пакет допомоги, а також виступила проти (разом з казначеєм ЄС Німеччиною) поповнення військового фонду.

"Ми ще не дійшли до цього", – сказав чиновник ЄС на умовах анонімності, маючи на увазі підготовку до саміту лідерів 27 країн-членів блоку, який відбудеться в четвер у Брюсселі, пише Reuters.

У той час як ЄС чинить тиск на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, щоб змусити його погодитися, чиновник заявив, що умови Будапешта для зняття вето на фінансову допомогу Києву є неприйнятними для інших країн ЄС.

Урядовець додав, що колеги Угорщини по ЄС не хотіли погоджуватися на щорічний перегляд підтримки Києва, оскільки це давало б Орбану право вето щоразу.