ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна активізувала будівництво укріплень, щоб відновити бойову міць

Велика Епоха
Український військовий інженер із позивним "Рись" оглядає свіжовикопаний окоп, який його підрозділ побудував поблизу лінії фронту під Куп'янськом, Україна, 28 грудня 2023 року. (REUTERS/Thomas Peter/file photo)

Нові оборонні лінії, відвідані агентством Reuters у районі північно-східного міста Куп'янська 28 грудня, показують, як Україна активізувала будівництво укріплень в останні місяці.

За словами військових аналітиків, оборонні споруди, які мають деяку схожість із тими, що зводяться на окупованих Росією півдні та сході країни, покликані допомогти Україні протистояти нападам і відновити сили в умовах, коли РФ перехоплює ініціативу на полі бою.

"Поки війська рухаються, долаючи поля, можна обійтися без укріплень. Але коли війська зупиняються, потрібно негайно вкопуватися в землю", — сказав агентству Reuters інженер української армії з позивним "Рись".

Росія посилює наступальний тиск у районі східних міст, таких як Куп'янськ, Лиман і Авдіївка, повідомляють аналітики.

За словами Джека Вотлінга, старшого наукового співробітника з питань сухопутних війн Королівського інституту об'єднаних збройних сил, потужніші укріплення сповільнять просування російських військ і залучать до оборони меншу кількість українських військ, звільнивши їх від фронту, щоб вони могли, наприклад, пройти додаткову підготовку.

"Українці зараз переходять до оборони, тому що їхній наступ досяг кульмінації", — сказав він у телефонному інтерв'ю, додавши, що Росія повернула собі ініціативу на полі бою і може вибирати, де атакувати.

Він зазначив, що в умовах скорочення українських запасів артилерійських боєприпасів, рівень російських втрат знижується, що полегшує Москві формування нових підрозділів, які з часом можуть дозволити їй відкрити нові лінії наступу.

"З українського боку вони намагаються звести до мінімуму власні втрати, а також відновити наступальну бойову міць", — сказав Вотлінг.

Укріплення також можуть бути використані для захисту флангів України, коли вона знову перейде в наступ, додав він.

Неподалік Куп'янська українські військові показали репортерам Reuters нещодавно побудовані оборонні лінії.

Військовий інженер із позивним "Ящір" сказав, що зазвичай спочатку ставлять "зуби дракона", потім мотки дроту, а потім міни, якщо вони використовуються.

"Я вважаю, що більшість цих загороджень потрібно було будувати набагато раніше, можливо, навесні. Це займає занадто багато часу", — сказав він.

Інший військовослужбовець із позивним "Рись" сказав, що Україна намагається мінімізувати використання мін для своїх укріплень, щоб не залишати небезпечні боєприпаси на своїй території. "Це наша земля. Ми не хотіли б так сильно її засмічувати", — сказав він.