ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підрозділ Toyota Daihatsu закриває заводи в Японії у зв'язку з фальсифікаціями тестів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Компанія Daihatsu, підрозділ японського автовиробника Toyota Motor Corp., зупинила виробничі лінії на всіх своїх чотирьох заводах у Японії, поки представники міністерства транспорту розслідують неправильні тести для сертифікації безпеки.

Зупинка виробництва сталася через тиждень після того, як Daihatsu Motor Co. оголосила про припинення всіх поставок автомобілів до Японії та за її межі після виявлення неправильних випробувань 64 моделей. Це змусило чиновників міністерства транспорту почати глибше розслідування проблем, які, вочевидь, зберігалися протягом десятиліть.

Очікується, що зупинка виробництва торкнеться тисячі виробників автозапчастин та їхніх співробітників, що може завдати удару по місцевій економіці.

Порушення при перевірці безпеки на початку цього року викликали розслідування незалежної комісії, яка виявила широко поширені та систематичні проблеми в Daihatsu.

Досі не було повідомлень про аварії або смертельні випадки, спричинені фальсифікацією тестів.

Daihatsu — підрозділ Toyota, що спеціалізується на випуску невеликих легкових і вантажних автомобілів (Hijet і хетчбеків Mira). Компанія заявила, що в понеділок почала закривати деякі лінії, а у вівторок зупинила виробництво на всіх чотирьох заводах у префектурах Сіга, Кіото і Оіта, а також у головному офісі в Осаці.

Проблеми було виявлено в 64 моделях і трьох двигунах автомобілів, включно з 22 моделями і двигуном, проданими Toyota. Проблеми також торкнулися деяких моделей Mazda Motor Corp. і Subaru Corp., що продаються в Японії, а також моделей Toyota і Daihatsu, що продаються за кордоном.

Перевірка Daihatsu виявила 174 нових випадки порушень у тестах безпеки та інших процедурах у 25 категоріях випробувань, на додаток до проблем, про які повідомлялося раніше.

Проблема виникла у квітні, коли Daihatsu повідомила про неналежне тестування дверних накладок. За словами чиновників, у травні спливли проблеми з випробуваннями на бокове зіткнення. Також було виявлено фальсифікації даних і використання несанкціонованих процедур тестування.

Виступаючи перед журналістами минулого тижня, президент Daihatsu Соїтіро Окудайра визнав факт шахрайства під час проведення випробувань і процедур безпеки, заявивши, що це рівносильно нехтуванню сертифікатами безпеки. Він пояснив виникнення проблем тиском на працівників у зв'язку з необхідністю відповідати амбітним вимогам щодо стислих термінів розробки.