ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через патентний спір Apple призупинила продажі нових смарт-годинників у США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У понеділок компанія Apple заявила, що призупинить продажі своїх смарт-годинників Series 9 і Ultra 2 у США з цього тижня, оскільки вирішує патентний спір щодо технології, яка дає змогу використовувати функцію визначення рівня кисню в крові.

У жовтні Комісія з міжнародної торгівлі США (ITC) винесла постанову, що забороняє Apple імпортувати годинники Apple Watches. Було встановлено, що ці пристрої порушують патентні права компанії Masimo, що займається медичними технологіями.

Рішення перебуває на розгляді у президента Джо Байдена до 25 грудня. Якщо вето не буде накладено, заборона набуде чинності 26 грудня.

Компанія заявила, що призупинить продажі годинників на своєму сайті з 21 грудня і в роздрібних магазинах Apple після 24 грудня. Інші моделі, що не містять датчика рівня кисню в крові, наприклад, недорогі Apple Watch SE, суперечка не зачіпає. Годинники Series 9 і Ultra 2, як і раніше, будуть доступні для покупки за межами Сполучених Штатів.

Раян Рейт, програмний віце-президент дослідницької компанії IDC з відстеження мобільних пристроїв, вважає, що святкові продажі Apple Watch у США не постраждають.

"У Apple достатньо запасів Watch 8 і SE, тож у цей час вони будуть доступні", — сказав Рейт. "Серйозніші наслідки пов'язані з тим, чи зможе Apple використовувати технологію датчика кисню в крові, про яку йдеться, у майбутніх пристроях, або ж їм доведеться дійти згоди чи придумати нове рішення".

Компанія Masimo звинуватила Apple у тому, що вона найняла її співробітників, вкрала її технологію пульсоксиметрії і включила її в популярний годинник Apple Watch.

Генеральний директор Masimo Джо Кіані заявив CNBC у жовтні, що він готовий до переговорів з Apple. У своїй заяві в понеділок компанія Masimo заявила, що рішення ITC "повинно дотримуватися, захищаючи права інтелектуальної власності, підтримуючи довіру суспільства до патентної системи США і заохочуючи американську промисловість".

Apple заявила, що вважає висновки ITC помилковими і такими, що підлягають скасуванню, і що вона має намір оскаржити це рішення у Федеральному окрузі.

Згідно зі звітом, у третьому кварталі 2023 року виторг підрозділу Apple з виробництва носяться пристроїв, товарів для дому та аксесуарів, до якого входять годинник Apple Watch, навушники AirPods та інші продукти, склав 8,28 мільярда доларів.