ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Засоби жіночої гігієни будуть доступні в чоловічих туалетах у Канаді

Велика Епоха
(JOSEPH EID/AFP via Getty Images)

З 15 грудня всі робочі місця в Канаді, регульовані федеральним законодавством, повинні будуть забезпечити доступ до таких засобів, як прокладки і тампони. Міністерство зайнятості та соціального розвитку Канади заявило, що доступність засобів жіночої гігієни "краще захищає жінок на робочих місцях".

Організація "Veterans 4 Freedom" повідомила, що ці засоби жіночої гігієни вже доступні в чоловічих туалетах на базах Канадських збройних сил (CAF).

"Засоби жіночої гігієни будуть обов'язковими в жіночих туалетах, чоловічих туалетах і туалетах унісекс", — каже Міністерство зайнятості та соціального розвитку Канади (ESDC).

Уряд попросив зацікавлені сторони та громадськість відповісти на цю пропозицію та опублікував результати в жовтні минулого року в рамках оцінки регулюючого впливу з цього питання. Аналіз показав, що 57% респондентів підтримують пропозицію, 41% виступають проти неї, а 2% дотримуються нейтральної позиції.

"Деякі респонденти не згодні з тим, щоб засоби були доступні як у чоловічих, так і в загальних туалетах", — йдеться у звіті. Противників політики також турбує вартість.

Згідно з аналізом, витрати становитимуть близько 116,6 мільйона доларів за 10-річний період з 2024 по 2033 рік. За вартості одиниці продукції в 360 доларів на одного дистриб'ютора, тільки на дистриб'юторів доведеться витратити 30,9 мільйона доларів. У цю суму не входять витрати на оплату праці установників, за них відповідають роботодавці.

Шкільна рада округу Чіллівак у Британській Колумбії звернулася до Міністерства освіти з проханням виділити додаткові кошти на покриття витрат на встановлення контейнерів для засобів жіночої гігієни "хоча б в одному туалеті для хлопчиків у всіх школах".

У чоловічих туалетах в Університеті Далхаузі (Галіфакс) надано засоби жіночої гігієни в рамках ініціативи із забезпечення рівності та інклюзивності. Однак подібна ініціатива в Університеті Макмастера в Гамільтоні (Онтаріо) зустріла певний опір.

Аналогічну політику було запроваджено в установах США, подекуди викликавши негативну реакцію. Наприклад, у вересні Клемсонський університет у Південній Кароліні прибрав контейнери зі шкільної бібліотеки після критики з боку групи студентів-республіканців.