ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція Парижа заарештувала чоловіка, який убив туриста і нападав на перехожих

Велика Епоха
Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен (праворуч) спілкується з представниками ЗМІ після зустрічі 9 жовтня 2023 року в Парижі. (Bertrand Guay, Pool via AP, File)

Французька поліція заарештувала чоловіка, який у суботу ввечері напав на перехожих у Парижі, убивши ножем німецького туриста, повідомив міністр внутрішніх справ Франції.

25-річний громадянин Франції, який провів чотири роки у в'язниці за планування насильницьких злочинів, напав на німецьку пару з ножем, убив чоловіка і поранив молотком ще двох, пише AP News.

За словами міністра внутрішніх справ Франції Жеральда Дарманена, затриманий висловлював співчуття з приводу загибелі мусульман, зокрема, в Афганістані та на палестинських територіях, і стверджував, що Франція була спільником злочинів.

"Ця людина була готова вбивати інших", — сказав Дарманен журналістам.

Антитерористична прокуратура підтвердила, що почала розслідування.

Нападник, ім'я якого не називають, вийшов із в'язниці після чотирьох років ув'язнення 2020 року. Він перебуває під наглядом і проходить психіатричне лікування, додав міністр.

Напад зі смертельними наслідками стався в 15-му окрузі французької столиці. Нападник використав ніж, щоб убити німецького туриста. Потім він перейшов через річку Сену на Правий берег і використав для нападу молоток.

Поліція затримала його, застосувавши електрошокер.

"Ми не відступимо перед лицем тероризму. Ніколи", — написала прем'єр-міністр Елізабет Борн на сайті X, висловивши співчуття жертвам та їхнім сім'ям.

Франція перебуває в стані підвищеної терористичної готовності після того, як у жовтні в північному місті Аррас колишній учень, уродженець Інгушетії, завдав смертельне ножове поранення вчителю.