ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

11 людей загинули, 75 дістали поранення внаслідок падіння ліфта на руднику в Південній Африці (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Ліфт раптово впав з висоти близько 200 метрів під час підйому робітників на поверхню на платиновому руднику в Південній Африці, в результаті чого 11 людей загинули і 75 отримали поранення, повідомив у вівторок оператор шахти.

Це сталося в понеділок ввечері наприкінці робочої зміни на шахті в північному місті Рустенбург. Постраждалі працівники були госпіталізовані.

Генеральний директор Impala Platinum Holdings (Implats) Ніко Мюллер заявив, що це був "найтемніший день в історії Implats". Він повідомив, що вже розпочато розслідування причин падіння ліфта, а у вівторок шахта призупинила всі роботи.

Усі 86 загиблих і поранених шахтарів перебували в ліфті, повідомив речник компанії Implats Йохан Терон. За його словами, у деяких постраждалих були "серйозні компактні переломи". Терон сказав, що ліфт впав приблизно на 200 метрів у шахту, хоча це була лише попередня оцінка. Він сказав, що це була дуже незвичайна аварія.

Південна Африка є найбільшим у світі виробником платини.

У 2022 році в країні сталося 49 нещасних випадків зі смертельними наслідками в гірничодобувній промисловості, що менше, ніж 74 роком раніше. За даними південноафриканського уряду, смертність від нещасних випадків на гірничодобувних підприємствах неухильно знижувалася протягом останніх двох десятиліть – з майже 300 у 2000 році.