ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Безпілотник Shahed атакував ізраїльське судно в Індійському океані (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Контейнеровоз, що належить ізраїльському мільярдеру, зазнав атаки іранського безпілотника в Індійському океані, повідомив у суботу представник американського оборонного відомства.

Судно під прапором Мальти, імовірно, було обстріляно безпілотником Shahed-136, перебуваючи в міжнародних водах. Судно отримало пошкодження, але ніхто з його екіпажу не постраждав.

Він не став уточнювати, які розвіддані зібрали американські військові, щоб припустити, що за атакою стоїть Іран, хоча влада підозрює, що напад скоїла воєнізована Революційна гвардія Тегерана.

Панарабський супутниковий телеканал Al-Mayadeen, пов'язаний із підтримуваним Іраном ліванським угрупуванням "Хезболла", повідомив, що ізраїльський корабель був атакований в Індійському океані. Телеканал послався на анонімні джерела, які пізніше були процитовані іранськими ЗМІ.

Компанія CMA CGM (вантажовідправник, що базується в Марселі, Франція) звернулася за інформацією до власника судна Symi, сінгапурської компанії Eastern Pacific Shipping, яка контролюється ізраїльським мільярдером Іданом Офером.

"Наразі судно, про яке йдеться, ходить за розкладом", — ідеться в заяві Eastern Pacific. "Усі члени екіпажу перебувають у безпеці та здорові".

У листопаді 2022 р. нафтовий танкер Pacific Zircon під ліберійським прапором, також пов'язаний з Eastern Pacific, зазнав ушкоджень унаслідок імовірної іранської атаки біля берегів Оману.

Останніми днями екіпаж Symi поводився так, ніби вважав, що судну загрожує небезпека: наприклад, відключив датчик автоматичної ідентифікаційної системи (АІС).

За даними сайту MarineTraffic.com, проаналізованими AP, з вівторка, коли судно вийшло з дубайського порту Джебель Алі, датчик АІС на ньому був вимкнений. З метою безпеки кораблі повинні тримати свої АІС увімкненими, але екіпажі відключають їх, якщо ризикують стати об'єктом нападу. Раніше судно робило те саме, коли проходило через Червоне море повз Ємен, де діють підтримувані Іраном повстанці-хусити.