ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежники загасили вогонь на Кременчуцькому НПЗ після атаки російського БПЛА

Велика Епоха
Пожежники працюють на нафтопереробному заводі, що постраждав унаслідок атаки російського безпілотника, у Кременчуці Полтавської області, Україна, 1 листопада 2023 року. (Голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін)

Унаслідок атаки російських безпілотників виникла пожежа на Кременчуцькому нафтопереробному заводі та відключено електропостачання у трьох населених пунктах. Водночас, за повідомленнями з місць бойових дій, українські війська відбили атаки російських військ на прифронтових ділянках на сході та північному сході країни.

Пожежу на Кременчуцькому НПЗ, який неодноразово зазнавав атак Москви, було швидко загашено, сказав Філіп Пронін, голова військової адміністрації Полтавської області. Масштаби збитків поки не уточнюються. У Полтавській області три села залишилися без електрики після пошкодження ліній електропередач та об'єкта інфраструктури, повідомило Міністерство енергетики в Telegram.

Військово-повітряні сили України повідомили, що під час атаки, спрямованої на ураження об'єктів військової та критично важливої інфраструктури, засоби ППО збили 18 із 20 безпілотників і ракету.

"Центром атаки стала Полтавська область, її було атаковано кількома хвилями", — сказав представник ВПС Юрій Ігнат в інтерв'ю національному телебаченню.

Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що ЗСУ відбили вісім атак у районі Куп'янська на північному сході країни, п'ять — у районі зруйнованого східного міста Бахмут, утримуваного російськими військами, і ще п'ять — у районі Авдіївки.

На відеозаписі, опублікованому українськими військовими, видно, як їхні війська знищують російську вогнеметну систему в районі Авдіївки.

Військовий аналітик Олександр Коваленко у своїй статті зазначив, що близько 40 тис. російських військових зараз зосереджені під Авдіївкою.

"Незважаючи на втрати, російське командування, як і раніше, має намір захопити Авдіївку, що наразі є скоріше політичною, ніж тактичною метою", — пише Коваленко.

Наталя Хоменюк, представник військового відомства на півдні України, повідомила, що російські війська скинули 20 авіабомб на Херсонську область з позицій, які вони займають на східному березі Дніпра. Західний берег річки російські війська обстрілюють практично щодня.